Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin yükseldikçe ‘altın çapraz’ yaklaşıyor

5000 dolara tırmanan Bitcoin, dün kapanışı 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde yaptı. Kripto para, 4700'ün üzerinde kalmayı sürdürdükçe büyük bir rallinin işareti olabilecek 'altın çapraz' ihtimali kuvvetleniyor.

Bitcoin’de beklenen yükseliş nihayet geldi. Bir numaralı kripto para, dün %20’nin üzerinde artarak 5000 dolara dayandı. Bitcoin, geride bıraktığımız gece ise 5080 doları gördü.

Bu sert yükseliş, kripto paranın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmasını sağladı. Bitcoin, dün kapanış fiyatını 200 günlük hareketli ortalamasının üzerinde yaptı.

CCN’de yer alan habere göre lider kripto parada fiyat, ilerleyen günlerde de 4700 doların üzerinde kalmayı sürdürürse bu bir ‘altın çapraz’ modelinin oluşma şansını da beraberinde getirecek.

Altın çapraz, fiyatın daha büyük bir ralli için hazırlanıyor olabileceğinin işaretini veren teknik bir grafik modeli. Bu, bir varlığın kısa vadeli hareketli ortalamasının uzun vadeli hareketli ortalamasının üzerine çıktığında oluşuyor. Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması, 200 günlüğün üzerine tırmandığında bir altın çaprazdan söz edilebilecek.

Böyle bir model, en son Ekim 2015’te görülmüştü. O ay 240 dolardan alıcı bulan Bitcoin, aradan geçen iki yılın ardından 20,000 dolara tırmanmıştı. Bitcoin’de yeniden bir altın çapraz oluşup oluşmayacağı merakla bekleniyor.

Bitcoin’in 200 (turuncu) ve 50 (mavi) günlük hareketli ortalamaları, grafik: TradingView

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahısların kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Ersan Özkurt Cevapla

    Bitcoin uzun vadede kazandıran bir para birimi bu yazdığımı lütfen dikkate alın arkadaşlar kısa vade için yatırım yapmayın zararlı çıkarsınız.