Bitcoin’i 8,000 dolara taşıyabilecek 5 faktör

Haftaya güçlü bir başlangıç yapan Bitcoin gözünü 8 bin dolara dikmiş durumda. İşte Bitcoin'in fiyatını 8,000 dolara taşıyabilecek 5 faktör.

Bitcoin 8 bin dolar seviyesinin yaklaşık 300 dolar altında bulunuyor. 8 bin dolara gözünü dikmiş olan Bitcoin’de daha önce de görüldüğü gibi birkaç saat içerisinde birkaç yüz dolar yükseliş gerçekleşebilir ve BTC 8 bin dolara ulaşabilir.

Cryptovest’te yer alan habere göre Bitcoin’in fiyatının yükselmeye devam edebileceğine dair bazı göstergeler var.

İşte BTC fiyatının potansiyel olarak tekrar harekete geçebileceğine dair bu göstergeler:

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti: Bugün yalnızca saatler içerisinde Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 42.5’ten yüzde 46’nın üzerine çıktı. Bu altcoin’lerin çok da fazla tercih edilmediğini gösterirken BTC’nin fiyatı daha hızlı bir şekilde yükseliyor. BTC’nin artan piyasa hakimiyeti, lider kripto para birimine daha fazla ilgi duyulduğunun işareti olarak görülüyor.

Hash oranı tarihi zirvede: Bitcoin madenciliği 46,8 milyon TH/s’nin üzerinde. Bu yeni madencilik gücünün, daha verimli makineler ve hash oranının makine başına 22 TH/s değerine ulaşması ile gerçekleşmesi, madencilerin karlılık potansiyeline güvendiklerini gösteriyor. BTC fiyatları düştüğünde, madenciliğin kârlı hale gelmeyeceği endişesi vardı. Ama ayı piyasasına rağmen, madencilik kısa vadeli ve uzun vadeli hedeflere ulaşarak daha hızlı bir şekilde devam etti.

Bitcoin daha popüler hale geliyor: Toplam piyasanın % 33,24’üne yükselen ticaretle Bitcoin daha popüler bir hale geliyor. En aktif ticaret çiftleri USDT’ye karşı işlem görüyor, bu boğa davranışları geri dönerken sabit fiyatları USDT’ten yeni varlıklara bir fon girişi olduğunu gösteriyor. Bir fiyat değişikliğini etkileyecek kadar yeterli bir seviye olarak BTC’nin günlük hacmi 24 saat içinde 5 milyar dolara yaklaştı.

Japon yatırımcıların dönüşü: Şu anda, Japon Yeni ve USDT’deki spekülasyonlar, BTC’nin piyasa hareketlerinin ardındaki en önemli faktörler. CryptoCompare’den alınan verilere göre şu anda, Yen ticareti yüzde 54 civarında iken USDT çiftleri işlemlerin yaklaşık yüzde 31’ini oluşturuyor. Doğrudan ABD Doları girişi ise daha düşük bir seviyede.

ETF beklentileri: Bir Bitcoin ETF’sinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) tarafından 16 Ağustos’ta onaylanması durumunda, piyasaya önemli miktarda para girişi olması bekleniyor. Bu uzun vadeli beklenti önümüzdeki günlerde iyimserliğe devam edebilir. Bu arada SEC’in bu süreyi 45 gün daha uzatma hakkı bulunuyor.

→ ÇİN BÖLGESİ, LİSANSSIZ BİTCOİN MADENCİLİK ŞİRKETLERİNİ KAPATACAK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl