‘Bitcoin fare zehiri ise bankalar ve kredi kartı şirketleri farelerdir’

Kripto para odaklı yatırım şirketi Pantera Capital'in CEO'su Morehead, "Bitcoin bir fare zehiri ise bankalar ve kredi kartı şirketleri farelerdir." dedi.

CCN.com’da yer alan habere göre Pantera Capital yetkilileri, mevcut piyasa koşullarına karşın kripto paralar için iyimser görünümlerini sürdürmeye devam ediyorlar. Şirketin CEO’su ve baş yatırım sorumlusu olan Dan Morehead, Salı günü bir ICO ve dijital varlık fonları konferansında kripto paralar para biriminin bir üstün şekliyken Blockchain’lerin eşitliğin evriminde bir sonraki adım olduğunu söyledi.

Morehead, kripto paralarla ilgili olarak hep iyimser bir bakış açısına sahipti. Kripto paraların bir gün 40 trilyon dolar büyüklüğüne ulaşabileceğini bile söylemişti. Nisan ayında Pantera, piyasanın dibe vurduğunu Bitcoin’de uzun (long) pozisyon almanın zamanının geldiğini ifade etmişti.

Pantera’nın Dijital Varlık Fonu’nun son performansı, Pantera’nın coşkusuna ket vurmadı.

Morehead’e göre mevcut piyasa koşulları satın almak için uygun. Morehead, Pantera’nın fonlarındaki yatırımcıların genellikle bu kuralı yerine getirmediklerini belirterek “Bu pozisyounuzu artırmak için iyi bir zaman.” diyor.

Morehead, sözlerinin devamında Warren Buffett’ın bu yılın başlarındaki Bitcoin‘in “fare zehiri” olduğu bombastik iddiasına da gönderme yaptı ve şöyle dedi:

“Eğer Bitcoin fare zehiri ise bankalar ve kredi kartı şirketleri de farelerdir.”

Morehead, Blockchain teknolojisi ve kripto paradaki uzun vadeli iyimserliği için bir dizi neden de sundu.

Pantera’nın CEO’su Blockchain‘lerin internetin protokol yapısının son parçası ve pahalı üçüncü taraflara para ödememeksizin para transferi yapmanın bir yolu olduğunu söyledi. Daha sonra ise birçok farklı kullanım durumunu etkileyeceği manasında “Bitcoin bir kategori katili değil, bir seri katil.” dedi.

Blockchain’i gördüğü en asimetrik risk-ödül ticareti olarak nitelendirdi. Blockchain’e yatırım yapılması halinde her şeyin kaybedilemeyeceğini ifade etti. Bitcoin’e yatırılan fonların birçoğunun 25 kat getiri sağlama potansiyeli bulunduğunu belirterek “Bu başka yatırım fırsatlarında gördüğünüz şey değil.” şeklinde konuştu.

Son olarak kurumsal saklama hizmetlerinin Blockchain teknolojisi ve kripto paralara olan artan ilgisi de Pantera Capital yetkilileri tarafından dile getirilen bir başka faktördü.

Şirketten Paul Veradittakit, Goldman Sachs ile Northern Trust’ı işaret ederek “Kurumsal sermayenin yolda olduğuna inanıyoruz. Farklı coğrafyalarda ortaya çıkan saklama çözümleri görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yatırım sorumlusu olan Lauren Stephanian, dünya çapında önde gelen borsaların işletmecisi ICE’nin Bakkt adında bir kripto para platformu kuruyor olduğuna dikkat çekti.

→ BITMEX’İN CEO’SUNDAN ŞAŞIRTAN ÇIKIŞ: ETHER ÇİFT HANELİ BİR SHITCOIN’DİR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Theo Cevapla

    Globalleşmenin kralını yaşayacak bu dünya. Bankaların hepsi kapanacak. Her ev bir banka olacak. Dünyanın her yerinde eşit fırsat olacak. Çok acayip ve güzel fırsat eşitliğinin dünyadaki her bireye sunulduğu bir düzen düşünün. Müthiş birşey. Umarım en kısa zamanda basılı paralar kalkar ve bitcoine geçilir. Bu mutlaka olacak ama nekadar erken okadar iyi.