BitMEX’in CEO’sundan şaşırtan çıkış: Ether, çift haneli bir shitcoin

Kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX'in CEO'su Arthur Hayes, Ether için 'çift haneli bir shitcoin' diyerek 100 doların altına gerileyeceğini öngördü.

BitMEX borsasının kurucu ortağı ve CEO’su ve uzun süredir Bitcoin boğası olan Arthur Hayes, Ether’i “çift haneli bir shitcoin” olarak nitelendirdi. Hayes’in bu sözleri, neden böyle bir şey söylediğine anlam veremeyen kripto para topluluğunun kafalarını karıştırdı.

2017 yılını, shitcoin miktarını (değersiz ya da düpedüz aldatmaca olan altcoinler) ve Pepe Coin gibi şaka coin’lerini referans alarak – “2017’deki reel kâr, Ether sahipleri, shitcoin projeleri ve organizatörler tarafından elde edildi.” yazdı. BitMEX’in CEO’su diğer birçokları gibi, ETH fiyatlarındaki düşüş için ICO’lar, değersiz token’lar ve geliştirici ekipleri suçluyor.

Hayes, sölerinin devamında “Bugün, Ether 200 dolara doğru kayıyor. Birçok token projesi 2017’den bu yana en az yarı yarıya düştü. En kötüsü, sıfırdan biraz yukarısı.” yorumunu yaptı.

Bazı yatırımcılar Ethereum’un ölçeklendirilmesinde yaşanan gelişmeler ve halihazırda blok zincirinde birçok önemli projenin başlatılmış olması gibi gerekçelerle Ether’in 100, hatta 200 doların altına düşmeyeceğini düşünürken Hayes, aynı görüşte değil. Hayes, Ether’in 100 doların altına gerileyeceğini öne sürüyor.

Bitfinex’ten elde edilen verilere göre dün 250 dolara kadar gerileyen Ether, bugün gün içinde 304 dolara kadar yükseldi. En büyük ikinci kripto para şu sıralarda ise 290 dolardan alınıp satılıyor. Ether, tarihi zirvesini geride bıraktığımız 14 Ocak’ta görmüş ve o gün 1,400 dolara çıkmıştı. Bu Ether için yüzde 80 oranında bir düşüş anlamını taşıyor.

→ TETHER KRİPTO PARA PİYASASINA 80 MİLYON DOLAR DAHA SÜRDÜ

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl