Bitcoin’de 500 bin doları bekleyen Scaramucci’den milyoner hesabı

Bitcoin, son günlerde SEC’nin spot ETF reddi ve Evergrande haberleriyle düşüş yaşasa da aralarında ünlü serbest fon yöneticisi Anthony Scaramucci’nin de olduğu pek çok isim yükselişin devam edeceğinden emin görünüyor.

“Her milyonerin en az 1 BTC’si olacak kadar bile Bitcoin yok”

Yönetimi altında yakasın 10 milyar dolarlık varlık bulunan SkyBridge Capital’in yöneticisi olan Scaramucci, CNBC’ye yaptığı açıklamada, Bitcoin’in kolaylıkla 500 bin dolara ulaşabileceğini öne sürdü. Scaramucci, bu iddiasını yüksek net değerli bireylerin sayısına kıyasla Bitcoin’in 21 milyon ile sınırlı arzına dayandırıyor. Fon yöneticisi, bu noktada JPMorgan’ın dünya çapında 50 milyon dolar milyoneri olduğunu gösteren verilerine atıf yaptı ve şöyle dedi:

“Her milyonerin en azından 1 BTC’si olacak kadar yeterli Bitcoin bile yok”

“Geçen sene ‘yeni başlıyoruz’ demiştim, yine aynı fikirdeyim”

Bitcoin’in hala yolun başında olduğuna inanan Scaramucci, şu şekilde konuştu:

“Geçen sene bu programa geldiğimde Bitcoin 18 bin dolardı ve daha yeni başladığımızı söylemiştim, şimdi 60 bin dolardayız ve yine yolun başında olduğumuzu söylüyorum.”

Sözlerinin devamında, Bitcoin’in son derece kıt bir varlık olduğunu vurgulayan fon yöneticisi, “Elimden geldiğince insanlara neden Bitcoin satın almaları gerektiğini açıklamaya çalışıyorum.” dedi.

Bitcoin’i DVD’den Netflix’e geçişe benzetti

Bitcoin’in süreci ile DVD’lerden Netflix ve diğer yayın platformlarına geçiş arasında benzerlik kuran Scaramucci, “Bitcoin’in özellikleri, altına göre son derece daha iyi. Ücretsiz olarak taşıyabilir, aktarabilir, ücretsiz olarak saklayabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl