Bitcoin’i ilk alan kişilerden olan Back: Bu sene 100 bin dolar yüksek olasılık

Bitcoin'de bu sene yeni bir rekor gelmesini bekleyen uzmanlara kripto para evrenindeki ilk kişilerden olan Adam Back de eklendi. Blockstream şirketi CEO'su Back, bu sene içinde Bitcoin'in 100 bin dolara gitme olasılığını yüksek görürken, uzun vadede de 500 bin dolar ihtimalinin düşük olmadığını belirtti.

Bitcoin ve kripto para evreninin ilk üyelerinden ve geliştiricilerinden olan, bir dönem Satoshi Nakamoto’yla görüştüğü ve hatta Nakamoto’nun kendisi olduğu iddia edilen Adam Back, Anthony Pompliano’nun podcast’ine konuk oldu.

En büyük kripto paranın,  bu sene 100 bin dolar seviyesine gitme ihtimalinin fazla olduğunu söyleyen Back, 500 bin dolar seçeneğini de es geçmedi:

“Gelişen piyasalarda daha fazla benimsenme olduğunu görüyoruz. Batı’da ödeme konusunda daha fazla seçenek olarak kullanılmaya başlandı. Stok akış modeli gibi ilginç tarzlar var. Bunun gelişip gelişmeyeceğini göreceğiz. Benim yaptığım karşılaştırma ise altınla ilgili. Ben Bitcoin’in her anlamda fiziksel altından daha iyi olduğunu düşünüyorum. Toplamda kaç tane coin olduğundan yola çıkarsak, sadece bu tarz bir bakış açısıyla sene sonu 100 bin dolar olma ihtimali yüksek. Uzun vadede ise 500 bin dolar da olacaktır diye düşünüyorum.”

Nakamoto olabileceği belirtiliyor

Bilindiği üzere Adam Back, Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’dan ilk e-mail alanlardan biri… Kendisi ayrıca ilk Bitcoin sahiplerinden… Blockstream şirketinin kurucularından olan Back, İngiliz olması ve Nakamoto’nun da bazı dönemlerde yazılarını İngiliz İngilizcesiyle yazıyor olmasından ötürü, Satoshi’nin kendisi olduğu yönünde iddialarla karşılaşıyor. Back bu iddiaları senelerdir reddediyor ve Satoshi’yi tanımadığını belirtiyor.

Blockstream şirketi de kısa süre önce 210 milyon dolarlık bir yatırım almış ve piyasa değerini 3.2 milyar dolara çıkarmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl