Bitcoin‘i ödeme olarak kim kabul eder? Bitcoin piyasada henüz yeni yeni yer bulmaya başladı. Birçok işletme fiyat dalgalanmaları konusunda ihtiyatlı olduğundan, geleneksel para birimlerine oranla Bitcoin yaygın değil.

Bununla birlikte Bitcoin’i kabul eden perakendeciler ve hizmet verenlerin, geleneksel ödeme yöntemlerinden ziyade kripto para birimlerini kullanmayı tercih eden müşterileri elde etme olasılıkları daha yüksek.

Bitcoin’i kabul eden birçok şirket var, ancak tam olarak neye ihtiyacınız olduğuna bağlı.

Hediye kartlarına ihtiyacınız varsa, Gyft ve eGifter Bitcoin’u kabul eden bir şirket ve bu kartlar çok çeşitli perakendecilerin birinde kullanılabilir.

Özel bir şey istiyorsanız, muhtemelen kitlesel olarak üretilmiyorsa, Shopify size yardımcı olabilir.

Marvel aksiyon kahramanlarından eski okul oyun hatıralarına kadar uzanan özel bir hediye için bir desteğe ihtiyacınız varsa, Geekorama‘yı deneyebilirsiniz.

Amazon’dan bir şeye ihtiyacınız var mı, ama Bitcoin almadıklarını fark ettiniz ve ne yapmalısınız? Purse bu konuda size yardımcı olacaktır. Bitcoinlerinizi Amazon’da kullanabileceğiniz hediye kartları ile takas edebiliryorsunuz.

Hediye kartları ilginizi çekmiyorsa Overstock’u tercih edebilirsiniz. Amazon’a çok benzer ve çok çeşitli kripto paraları kabul eder.

Bir yerlere seyahat mi etmek istiyorsunuz? Expedia, Bitcoin ilw otel rezervasyonu yapmanıza yardımcı olacak.

Başka bir şeye mi ihtiyacınız var? Cryptoallowed, ihtiyacınız olan öğeyle ilgili olarak Bitcoin’i kabul eden perakendeciler için arama yapmanızı sağlayan bir web sitesidir.

Kafeler ve müzeler gibi birçok yer de kripto parayla ödeme yapmanıza zaman içerisinde izin verecek. Ancak şu an çoğu yerde yok. Bu da giderek daha ünlü hale gelebileceğinin işareti.

Bitcoin’i kabul eden bir perakendeci, en azından yenilikten dolayı daha büyük bir takip elde edeceğinden emin olabilir. Cryptoallowed ve Spendabit gibi siteler, ihtiyacınız olan ürünü kripto para ödeme seçeneklerinin de arasında olduğu siteleri size gösterecektir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl