Bitcoin’in ilk durağı neresi olacak? Wall Street yatırımcılarına soruldu

Bloomberg‘in MLIV Pulse anketinin sonuçları, Wall Street’teki yatırımcıların yüzde 60’ının Bitcoin‘in 10 bin dolara düşmesini beklediğini gösterdi.

950 yatırımcının katıldığı ankette yüzde 40’lık kesim ise, bir numaralı kripto paranın önce 30 bin dolara ulaşacağını düşünüyor.

Bloomberg anketinde Bitcoin’in ilk önce hangi fiyat seviyesine ulaşacağı sorusu yöneltildi. Katılımcıların yüzde 60’ı “10 bin dolar” dedi.

Geçen hafta 18 bin dolar ile başlayan Bitcoin, hafta sonuna doğru 22 bin doların üzerine çıkmıştı. Bu nispeten iyi haftanın ardından yeni hafta ise düşüşle başladı. En büyük kripto para, TSİ 22.20 itibari ile 20 bin 450 dolardan işlem görüyor.

Kripto paraların finansın geleceği olduğu inancı yüksek

Öte yandan, anket katılımcılarının yaklaşık yüzde 28’i kripto paraların finansın geleceği olduklarına güçlü şekilde inandıklarını belirtirken yüzde 20’si ise değersiz olduklarını ifade etti. Not etmek gerekir ki bu görüş, profesyonel yatırımcılarda daha az görüldü. Bireysel yatırımcıların dörtte birinden fazlası kripto paraların değersiz olduğunu söylerken profesyonel yatırımcılar ise daha olumlu bir tutum sergilediler.

Kripto paraların finansın geleceği olduğuna dair inanç yüksek görünüyor.

Bitcoin ve Ether’in tahttan inmesi olası görünmüyor

Ankete göre son fiyat düşüşleri ve merkez bankalarının kendi dijital paralarını piyasaya sürmelerinin Bitcoin ve Ether’i tahtından etmesi muhtemel değil. Katılımcıların çoğu, bu iki büyük kripto paradan birinin beş yıl içerisinde itici güç olmaya devam edecek. Bununla birlikte katılımcıların önemli bir kısmı da merkez bankası dijital paralarının gelecekte kilit rol oynayacağı görüşünde.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl