Bitcoin ile geleneksel para birimleri arasındaki ilişki karmaşıktır. Bitcoin parayla uğraşmanın geleneksel yolunu zayıflatmaya çalışır, bundan dolayı geleneksel para birimleri Bitcoin’e karşı daha muhalif yapıdadırlar.

Bitcoin’in geleneksel para birimlerinden farkı, Bitcoin’in merkezi olmayan bir kişi tarafından kontrol edilmemesi gerçeğinde yatmaktadır. Bitcoin, bankaların bir işlem için harcanan ücret ve zamanı azaltmaya yönelik bir yapı bulundurmaktadır.

Bitcoin ve geleneksel bankacılık arasındaki en önemli fark, Bitcoin’in ticaret için herhangi bir otoriteye güvenmemesidir. Bunun yerine her biri kendi aralarında eşit olan ağ katılımcılarının hesaplama gücüne güvenmektedir. – Kimse başkalarından daha az ya da önemsiz değildir.

Bitcoin’in dolardan farkının ne olduğu sorulduğunda çoğu insan size Bitcoin’in hiçbir şey tarafından desteklenmediği için olduğunu söyleyecektir. Bu tamamen doğrul değildir: Bitcoin gerçekten de onu desteklemek için hiçbir şeye sahip değil, dolar da aynısıdır. 1971 yılına kadar, çoğu para birimi, genellikle altın veya gümüş olmak üzere bir meta ile desteklendi. Artık durum böyle değil.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl