BitConnect’in tabutuna son çivi çakılıyor

Dünya çapında on binlerce insanı dolandıran ponzi oyunu BitConnect (BCC), 10 Eylül 2018'den itibaren bütünüyle tarihe gömülmüş olacak.

BitConnect’in tabutuna son çivi, 10 Eylül’de çakılacak.

Bilmeyenler için BitConnect, bir kripto para lending (borç verme) platformu olarak maskelenen hem piramit hem de bir ponzi planıydı.

Platform şöyle işliyordu: Kullanıcılar, sisteme Bitcoin gönderiyor ve bu Bitcoin’ler BCC’ye çevriliyordu. Sistemden faiz kazanabilmek için BCC’ler sistemde belirli bir süre tutulmak zorundaydı. Örneğin sisteme 10.000$ yatırmak istediniz. Bu durumda plana göre ana para 180 gün içeride kalmak zorundaydı. Elde edeceğiniz faiz getirisi günlük %20 bonusla birlikte yaklaşık olarak aylık %40 olacaktı.

Bu yılın başlarında BitConnect balonu patladığında geliştirme ekibi, tarihin en büyük kripto para dolandırıcılıklarından birine imza atmıştı. Platformun kapılarının aniden kapanmasıyla kullanıcılar büyük zararlara uğradı. Zirvede 440 dolardan işlem gören BitConnect’in dijital parası BCC, bugün gelinen noktada 0.67 dolara kadar geriledi.

Böyle bir dijital paranın hala bir borsada ticareti yapılabiliyor olması delilik. Şimdiye kadar BCC, Trade Satoshi üzerinde işlem görüyordu.

Borsadan yapılan açıklamada BCC ile birlikte LBC, EBLU, SLC, BSS, FRX, HYPER, DMCC, JESUS ve TPAY gibi 9 farklı dijital paranın daha 10 Eylül’de liste dışı edileceği bildirildi.

Böylece BCC, şu anda işlem gördüğü tek borsadan liste dışı edilmesiyle bütünüyle tarihe gömülecek.

→ KUCOIN’DE KIRMIZI ALARM: BORSANIN HONG KONG OFİSİ BOŞ ÇIKTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl