Tezos’a Bitfinex’le büyük likidite olanağı

Önde gelen kripto para borsası Bitfinex, Tezos'u listelediğini duyurdu. Tezos, bu sayede önemli bir likidite olanağına kavuşmuş olacak.

Tezos (XTZ) sonunda önde gelen bir kripto para borsasında listelendi. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, bugün Tezos’u platformuna eklediğini bildirdi.

Borsa tarafından yapılan açıklamada XTZ için al-sat olanağının BTC ve USD’ya karşı mevcut olacağı ve likidite geliştikçe marjin ticareti ile P2P fonlamasının kademeli olarak devreye alınacağı kaydedildi.

Bitfinex, Tezos’un likiditesine de büyük katkı sağlayacak. Bitfinex’le birlikte dijital para için aktif bir USD kapısı açılmış oldu. Tezos, daha önce yalnızca KRW, BTC, USDT ve ETH’ye karşı işlem görüyordu.

Tezos, Bitfinex’te listelenme haberine Bitcoin‘in düşüş eğiliminden dolayı kısıtlı bir tepki gösterdi. Dijital para, haber öncesinde 1,56 dolardan işlem görürken haberin ardından yaklaşık yüzde 10’luk bir yükselişle 1,7 dolara çıktı.

Yaklaşık 1 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonu ile en büyük 16. kripto para konumunda olan Tezos, Bitfinex”in yanı sıra Gate.io, HitBTC ve Coinone’da da listeleniyor.

Tezos’un ilerleyen dönemlerde Binance, Bittrex, Huobi ve Bithumb gibi borsalarda da listelenmesi bekleniyor.

→ ELON MUSK’IN YARDIMINA DOGECOIN’İN KURUCUSU KOŞTU

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl