Elon Musk’ın yardımına Dogecoin’in kurucusu koştu

Twitter'daki scambot'lardan bunalan Tesla'nın CEO'su Elon Musk'ın yardımına Dogecoin'in kurucusu Jackson Palmer koştu.

Sonunda Twitter’ın kripto para scambot virüsü için bir panzehir bulmuş olabiliriz – Tesla’nın CEO’su Elon Musk‘tan başkası sayesinde değil.

Kötü amaçlı botnet’lerin kendisini taklit etmesini engellemeye karar veren Musk, Dogecoin yaratıcısı Jackson Palmer’ın platform üzerinde hileli botların yayılmasının önüne geçmek amacıyla bir çözüm üretmesine yardım etmesini istedi.

Musk’ın şansına Palmer geçmişte zaten benzer bir script hazırlamıştı. Palmer doğru söylüyorsa Elon Musk’ı kesin olarak salgını sona erdirme gücü ile silahlandırdı.

Dogecoin’in yaratıcısı, kişisel Twitter hesabından Musk’ı scambot-dağıtma script’i ile donattığını ifade etti. Ayrıca Twitter’ın problemi çözmek için uygulayabileceği bazı çözümleri de tartıştıklarını paylaştı.

Scambot’lar, Twitter’ı yeni bir kural eklemeye zorlayacak kadar yaygın: Herhangi bir hesabın Twitter isminin Elon Musk olarak değişmesi halinde hesabı kapatmak.

İronik olarak Musk birkaç ay önce scambot’ların yaygınlığıyla alakalı bir şaka yapıyordu ve arkasındaki insanlardan etkilendiğini dile getiriyordu. Görünen o ki artık keyif almıyor.

→ JACK MA: BLOCKCHAİN ÇEVREYE YARDIMCI OLMAZSA İŞE YARAMAZ OLUR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl