Bitget, kripto kışına rağmen küresel iş gücünü ikiye katlayacak

Bitget, küresel iş gücünü yıl sonuna kadar çoğunlukla ürün geliştirme ve müşteri hizmetleri alanlarında olmak üzere, 1.000'e çıkarmayı hedefliyor.

Bitget, mevcut piyasa düşüşüne rağmen önümüzdeki altı ay içinde işgücünü ikiye katlayarak 1.000 çalışan sayısına ulaşacak. 2022’nin ikinci çeyreğinin başından bu yana, genel kripto piyasası, devam eden birçok proje ve girişimi kısa kesen bir düşüş eğiliminde. Piyasanın oynaklığının ortasında, olumsuz piyasa hissiyatı, çeşitli global kripto operatörlerinde, hızla değişen ekonomik koşulların yanı sıra aşırı işe alım ve kaynakların yanlış yerleştirilmesiyle teşvik edilen personel sayısında düşüşlere yol açtı.

Lider global kripto para borsası Bitget muazzam bir büyüme yaşıyor ve belirsiz piyasa koşullarına rağmen güçlü ve tekrarlayan nakit akışı üretiyor. Bu tür piyasa duyarlılıkları, platformu tekliflerini geliştirmekten ve kullanıcıların hızla artan ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktan alıkoymadı. 2021’in başında 150 kişilik küçük bir ekibe sahip olan Bitget, o zamandan beri 2022’nin ortalarında üç kat artış elde etti. Gelişen bir büyümeyi karşılayan Bitget, yeni gelişmelerin önünü açmak için işe alım planını hızlandıracak.

“Bitget, eşi görülmemiş bir hızla büyüyor”

Bitget Yöneticisi Gracy Chen, son durum hakkında şöyle konuştu:

“Dünya çapında 50’den fazla ülkedeki varlığıyla Bitget, eşi görülmemiş bir hızla büyüyor. Bu yılın başlarında, türev işlem hacmimizin Mart 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.69 milyar $’a ulaştığını duyurmuştuk. Son 12 ayda işlem hacmimiz 10 kattan fazla arttı, kayda değer bir başarı elde edildi, ayrıca kullanıcı tabanımız da önemli ölçüde büyüyerek dünya çapında iki milyon kullanıcıya ulaştı.”

“Kripto kışı, mükemmel bir fırsat olacak”

“Tabii ki, hızla büyüyen pazar ihtiyaçlarını karşılamak için ekibimizi genişletmeye de hevesliydik, ancak en başından itibaren daha ihtiyatlı bir yaklaşım benimsemeye karar verdik. Kaynakların nerede gerekli olduğunu anlamak için küresel ve bölgesel ekiplerimizle sık sık toplantılar planlayarak, stratejik işe alımları sistematik ve etkili bir şekilde gerçekleştirebildik. Her bölgedeki operasyonlarımızı sağlamlaştırmak, operasyonları, ürün geliştirmeyi ve müşteri hizmetlerini vb. kapsayan yerelleştirilmiş çalışanları işe almak istiyoruz. Kripto kışına dayanmaya devam ederken, piyasaya yetenekleri çekmek ve temelimizi güçlendirmek, büyümeye öncelik vermek ve piyasa yeniden güçlendiğinde bir sonraki kripto benimseme turunu karşılamaya hazır olmak için mükemmel bir fırsat olacak.”

İleriye dönük olarak Bitget, küresel iş gücünü yıl sonuna kadar çoğunlukla ürün geliştirme ve müşteri hizmetleri alanlarında olmak üzere yaklaşık 500 yeni işe eş değer olan 1.000’e çıkarmayı hedefliyor. Küresel bir kripto borsası olarak, platformun sorunsuz ve en önemlisi uyumlu, bilgisayar korsanlarına ve virüslere karşı güvenli çalışmasını sağlamak için periyodik güncellemeler için gerekli. Ayrıca, Bitget’te yol gösterici bir ilke olarak ürün inovasyonu ile, Sosyal Ticaret konsepti – Tek Tıkla Copy Trade altındaki amiral gemisi ürünü ile en anlamlı şekilde kanıtlanmış olan ürün geliştirme ekibi, Bitget’teki tekliflerin genişletilmesini desteklemede çok önemli olacak.

“Verdiğimiz sözü yerine getireceğiz”

Bitget CEO’su Sandra Lou da şu açıklamayı yaptı:

“Geçen yıl muazzam bir büyüme kaydettik ve Bitget şimdi kısa sürede türev işlemler açısından küresel olarak ilk 5’te yer alıyor. ‘Better Trading, Better Life’ sloganımıza sıkı sıkıya bağlı kalarak, topluluğumuza verdiğimiz sözü tutacağız ve yatırımcılarımıza birinci sınıf bir deneyim sunmaya çalışırken gelişmelerimizin endüstri standartlarına uygun olmasını sağlayacağız. Büyüyen pazar ihtiyaçlarını karşılayabilmemiz ve bir sonraki boğa piyasasına hazırlanabilmemiz için iş gücümüzü güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl