CEO’dan beklenmedik yorum: ETF’lerde bir ret kararı daha bekliyorum

Kripto paralar konusunda saklama da dahil olmak üzere birçok hizmet veren BitGo şirketinin CEO'su Mike Belshe, SEC'ye yapılan Bitcoin spot ETF başvuruları konusunda olumsuz konuştu. Belshe, bu taleplerin bir gün kabul göreceğini ancak son bir kez daha SEC'den bir ret kararı çıkmasını beklediğini dile getirdi.

BitGo kurucusu ve CEO’su olan Mike Belshe, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Bitcoin spot ETF’leri konusunda bir kez daha ret kararı vermesi beklediğini belirtti.

“Saklamayı borsalardan ayırmak gerekli…”

ABD medyasından Bloomberg’e konuşan Belshe, belli bir yola girildiğini ve bu ETF taleplerinin ileride onaylanacağını ancak bir kez daha ret kararı beklediğini dile getirdi:

“Öncelikle şunu söylemeliyim ki, ETF’ler konusunda heyecanlıyız. SEC ile şirketler arasındaki diyalogları görüyoruz. Bu şirketlerin bir bölümüyle BitGo olarak, biz de çalışıyoruz. Belli ki burada bir yola girilmiş durumda. Bu anlamda pozitif bakıyorum ancak bir tur daha SEC’den ret kararı çıkmasının yüksek olasılık olduğunu düşünüyorum. Piyasanın yapısıyla ilgili bir durum bu… Gary Gensler bunu daha önce defalarca söyledi. Borsaların saklama hizmetlerinden ayrılması gerekiyor. Hisse senetleri piyasalarında da bu böyle… CFTC’nin işleyişi de böyle… Ancak biz burada Coinbase’i görüyoruz. Coinbase’i kesinlikle FTX’e benzetmiyorum ama piyasanın yapısı bu şekildedir. Piyasa bu riskleri almak istemez. SEC de ‘Siz bu riskleri ortadan kaldırın ve öyle gelin’ diyebilir”

Belshe ayrıca BitGo’nun bir kripto para borsası olmadığını dolayısıyla Coinbase gibi şirketlerin içerdiği risklere sahip olmadığını belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl