BitGo yöneticisi: Her hafta Bitcoin almak isteyen şirketlerle görüşüyoruz

ABD'de regülasyon kurumlarının kripto paraları denetleme konusundaki kararlığı devam ederken, kurumsal yatırım şirketleri de bir o kadar sektöre ilgi duyuyor. Kirpto para saklama hizmeti veren BitGo şirketinin yöneticisi Darren Jordan yaptığı açıklamada, kurumsal firmaların sürekli olarak kendilerine ulaşığını ve bilançolarına Bitcoin eklemek istediklerini söylediğini açıkladı.

Bankaların yavaş yavaş saklama hizmetleri vermeye başladığı, FED’in dijital paralar konusunda bir rapor yayımladığı hatta kripto para alımlarının her geçen gün arttığı ABD’de, BitGo şirketi yöneticisi Darren Jordan da ilginin çok büyük olduğunu ve kurumsal firmaların her hafta kendilerine ulaşıp bilançolarına Bitcoin ekleme konusunda bilgi aldıklarını söyledi.

“Bu konuşmaları her hafta yapıyorum”

Londra’da düzenlenen Token 2049 Konferansı’nda dün konuşan Jordan şunları söyledi:

“Geçen seneden bu yana finans dünyasında büyük değişiklikler yaşanıyor. Buna benzer konuşmaları her hafta kurumsal şirket yöneticileriyle yapıyorum. Bilançolarının küçük de olsa bir kısmını Bitcoin’e ayırmak istiyorlar.”

Şirketler için Bitcoin yatırımının kolay olmadığını belirten BitGo yöneticisi, bu tarz bir girişim için firmaların likidite ve regülasyonların onlara ne kadar izin verdiği konusunda bilgi sahibi olmaları gerektiğini söyledi.

Aynı konferansta konuşan Genesis Trading CEO’su Michael Moro da, Jordan’a katıldığını ve firmasının 2015’ten bu yana serbest yatırım fonları ve aile ofisleriyle çalışmasına rağmen, geçen seneden bu yana görülen değişim gibi büyük bir oynama görmediğini belirtti.

El Salvador’a altyapı desteği

Bilindiği üzere BitGo şirketi, 7 Eylül itibariyle Bitcoin’i yasal para ilân eden El Salvador’da ülkenin resmi Bitcoin cüzdanı Chivo’nun altyapısını sağlıyor.

ABD devlet otoritelerinin suçlulardan ele geçirdiği kripto paraların açık artırmada satılmasını da sağlayan BitGo, Mike Novogratz’ın CEO’luğunu yaptığı Galaxy Digital tarafından satın alınacağı belirtiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl