Madencilik devi Bitmain’den 500 milyon dolarlık yatırım

Madencilik donanımı devi Bitmain, 2 yıl içinde tam olarak faaliyete geçmesi beklenen Blockchain veri merkezi için Teksas'a 500 milyon dolar yatırım yapacak.

Madencilik donanımı devi Bitmain, en yeni Blockchain veri merkezinin Teksas’ta açılacağını duyurdu.

Yapılan basın açıklamasına göre yeni tesisin geliştirmesi 2019’un başlarında başlayacak ve şirket şehre 400 yeni iş olanağı getirecek olan merkezin yaklaşık iki yıl içinde tam olarak faaliyete geçmesini bekliyor.

Şirket ayrıca Blockchain teknolojisi çalışmalarında potasiyel olarak yer alacak çalışanları eğitmek için çeşitli programlara da yatırım yapacak. Tesisin, yedi yıllık bir süre zarfında yerel ve eyalet çapında ekonomiye tahmini olarak 500 milyon dolarlık bir yatırım sağlaması bekleniyor.

Tesisin yer alacağı Teksas, Milam County son zamanlarda bölgedeki kömür madenlerinin kapatılması nedeniyle oldukça fazla ekonomik zafiyet yaşadı.

Tesisin inşaası halen devam ediyor ve 2018’in dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Bu gelişmeler, 2019’un ilk birkaç ayında veri merkezinin başlatılmasıyla devam edecek ve bu noktada şirket, veri merkezindeki kariyer olanakları için topluluğun üyelerini işe almaya ve eğitmeye başlayacak.

Bitmain’den Jeff Stearns konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu haberi bildirmekten dolayı onur duyduklarını ve bu vizyonu gerçekleştirirken yerel ortaklar, hükümet ve paydaşlarla birlikte çalışmak için heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Çin merkezli Bitmain, ABD’deki genişleme operasyonlarının yanı sıra Brezilya’da da faaliyet göstermeyi planlıyor.

→ DEVLERİN BİTCOİN YARIŞINA BARCLAYS DA KATILIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl