BitMart hack’lendi: SHIB ve 150 milyon dolarlık çok sayıda token çalındı

Popüler kripto para borsalarından BitMart, hack’lendiğini ve 150 milyon dolar değerinde kripto paranın çalındığını açıkladı.

Borsanın kurucusu ve CEO’su Sheldon Xia, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “ETH ve BSC sıcak cüzdanlarımızın büyük ölçekli bir saldırıya maruz kaldığını belirledik. Hacker’lar, cüzdanlardan yaklaşık olarak 150 milyon dolarlık kripto parayı çekmeyi başardı.” dedi.

Xia ayrıca, platformda kapsamlı bir güvenlik incelemesi gerçekleştirdiklerini ve tüm para çekme işlemlerinin bir sonraki duyuruya kadar askıya alındığını ifade etti.

Çalınan kripto paralar arasında Shiba Inu (SHIB) dahil olmak üzere çok sayıda token ve USDC gibi sabit coin’ler yer alıyor.

Hacker’ın çaldığı kripto paraları, Ethereum‘da işlemleri karıştırarak gizlemeye yarayan bir hizmet olan Tornado Cash’e gönderdiği tespit edildi.

2018 yılının Mart ayında faaliyetlerine başlayan BitMart, Cayman Adaları’na kayıtlı bir kripto para borsası. Platformun New York, Çin, Hong Kong ve Seul’de de dört ofisi var. Veriler, BitMart üzerinde son 24 saatte 1.3 milyar dolarlı işlem gerçekleştirildiğini gösteriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl