BitMEX rekorunu egale etti: 1 milyon BTC

Şeyseller merkezli kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX, bir kez daha işlem hacminde 1 milyon BTC'ye ulaştığını bildirdi.

CCN.com’da yer alan habere göre kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX, bir kez daha işlem hacminde 1 milyon BTC’ye ulaştı.

Borsa tarafından yapılan açıklamada platformda dün toplamda yaklaşık 6,6 milyar dolar değerinde 1 milyon 27 bin 214 Bitcoin sözleşmesinin işlem gördüğü bildirildi.

BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, konuyla ilgili olarak “BitMEX’in işlem hacminde 1 milyon Bitcoin’i tekrar aşması, kripto para piyasası için önemli bir dönüm noktasıdır” dedi.

Hayes, bu durumu kısmen şirketin yakın zamanda çıkardığı ETH/USD daimi takas ürününe bağladı. Bu ürün, trader’ların hiç Ether tutmaksızın Ethereum fiyatı üzerinde kaldıraçlı bahis yapmalarına olanak tanıyor.

Borsa daha önce 24 Temmuz’da 1 milyon BTC barajını geçmişti. Bu hem sektör geneli hem de borsa için büyük bir rekordu. Bu sözleşmelerin değeri, o zamanlar toplamda 8 milyar dolara denk geliyordu.

BitMEX, ayı piyasasına karşın ticaret hacminde önemli ölçüde artış gören tek kripto para türev platformu değil. CME ve CBOE de BitMEX’in rekor kırdığı 24 Temmuz’da rekor kıran diğer platformlardı.

→ ÜNLÜ ANALİSTE GÖRE BITCOIN İÇİN OYUN BİTEBİLİR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl