Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

BitMEX’in tutuklanan yöneticisi 5 milyon dolar kefaletle serbest kaldı

BitMEX'in geçtiğimiz günlerde tutuklanan teknoloji direktörü Samuel Reed, 5 milyon dolar kefalet ile salıverildi.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından 1 Ekim’de tutuklanan BitMEX CTO’su Samuel Reed, 5 milyon dolarlık bir kefalet ve mahkeme duruşmalarına katılma ile ceza alması halinde teslim olma şartıyla serbest bırakıldı.

ABD Adalet Bakanlığı’nın kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’e yaptığı operasyonun ardından CTO Samuel Reed tutuklanmış, CEO Arthur Hayes ise ABD dışında olduğu için bir gözaltı durumuyla karşılaşmamasına rağmen ilerleyen süreçte şirketteki tüm görevlerinden istifa etmişti.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre ise tutuklu bulunan CTO Samuel Reed, 5 milyon dolarlık kefalet ve duruşmalara katılması, aynı zamanda suçlu bulunduğu takdirde de cezasını çekmek üzere güvenlik güçlerine teslim olması şartıyla serbest bırakıldı. Duruşması 1 Ekim tarihinde video-konferans şeklinde görülen mahkemenin bu kararı 3 Ekim’de onayladığı belirtildi.

Pasaportlarına el konuldu

Reed ve eşinin pasaportlarına el konulurken, 5 milyon dolarlık kefaletin ise 500 bin dolarının nakit olarak ödendiği belirtildi. Reed, banka gizlilik yasasını uygulamadığı, para aklamayı önleme programını (AML) kuruma yeterince entegre etmediği ve sürdürmediği gerekçesiyle tutuklanmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. toprak Cevapla

    Bu nasıl adalet sistemi ? Suçlu ise niye bırakıyorsun? Suçsuz ise niye tutukluyorsun ? Devlet resmen para için şantaj yapıyor .