Bitmex’in BMEX token’ı işleme açılıyor

Son dönemde spot işlem adımlarıyla dikkat çeken Bitmex borsası, geçen sene duyurduğu kendi token'ı olan BMEX'i uzun bir zaman sonra Cuma günü işleme açıyor.

Kripto türev borsası Bitmex, kendi token’ı olan BMEX’i yaklaşık 1 yıl sonra işleme açacağını duyurdu. Müşterileri ödüllendirmek için kullanılacak olan token ile borsa türev piyasasında eskisi gibi söz sahibi olmak istiyor. Yapılan açıklamada BMEX ile ilgili olan ödül mekanizmasının işlem ücreti indirimi, çekim ücretlerinde azalma, gelişmiş staking ödülleri ve yeni hizmetler ile ürünlere daha kolay erişebilme gibi faydalar sağlayacağı belirtildi.

Listeleme ertelenmişti

Geçtiğimiz sene Aralık ayındaBMEX token’ını duyuran borsa Şubat ayında ise 80 binden fazla müşterisine milyonlarca token airdrop’u yapmıştı. Normal şartlarda Haziran ayında listelemesi başlatılacak olan token, piyasa şartları sebep gösterilerek ertelenmişti. Listeleme konusunda konuşan şirketin pazarlama yöneticisi Benjamin Usinger, likiditeyi artırmak ve kripto piyasalarını yeniden hayata döndürmek maksadıyla bu zamanı seçtiklerini söyledi.

Token BMEX/USDT spot paritesinde işleme açılacak ve ayrıca BMEXUSDT ve BMEXUSD olmak üzere de iki sürekli kontrat paritesi de bulunacak.

Bir dönem türev piyasalarının %35’ini elinde tutan Bitmex için şu anki rakam ise sadece yüzde 2…

Hatırlanacağı üzere borsa CEO’su Alexander Höptner geçtiğimiz haftalarda istifa etmişti. Şirket bazı çalışanlarının da işine yine piyasa şartlarını sebep göstererek son vermişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl