Bitpay CEO’su: Bitcoin fiyatını hâlâ spekülasyonlar belirliyor

CNBC'ye konuşan Bitpay'in CEO'su Stephen Pair, spekülasyonun hala Bitcoin fiyatını yönlendiren büyük bir unsur olduğunu söyledi.

Bitcoin ödeme işlemcisi Bitpay’in CEO’su Stephen Pair, CNBC’nin “Squawk Box” programına konuk oldu.
Bitcoin’in mevcut değerini belirlemenin zor olduğunu söyleyen Pair, bunun sebebini de gelecekte kullanım üzerine bahis oynayan yatırımcılara bağladı.

En azından şimdilik, Bitcoin‘in fiyatının sadece küçük bir parçasının kullanım alanıyla desteklendiğini söyleyen Pair, Bitpay’ın şu anda müşterilerine faydalı hizmetler sunma konusuna odaklandığını belirtti.

Bu şüpheci yaklaşımlarla birlikte Pair, öngörülerebilir bir gelecekte Bitcoin’in yeniden 15,000$ – 20,000$ seviyelerini görmesi gerektiğini söyledi.

Bitcoin’in ETF onayının bir sonraki boğa rallisini tetikleyip tetiklemeyeceğiyle ilgili de Pair, bu ralliyi tetikleyebilecek pek çok gelişme olduğunu ve ETF’nin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Pair, genel bir ödeme aracı olarak Bitcoin’in benimsenmesinin ilerlemenin en iyi yolu olacağını düşünüyor.

Genel kabül

Pair, CNBC’deki konuşmasında, veritabanı teknolojisi olarak bahsettiği blockchain teknolojisinin küresel çapta benimsenmesine de değindi.

Birçok ana akım firmanın geneleksel veritabanı sisteminden ayrılarak Blockchain teknolojisine geçtiğini söyleyen Pair, bu eğilimin gelecek yıllarda katlanarak artmasını bekliyor.

Pair, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Şu anda yıllık bazda 1 milyar dolar değerinde ödeme gerçekleştirdik. Bunun 10 ya da 100 milyar dolara ulaştığını görmeyi çok isterim.”

Dahası Pair, kripto para yoluyla günlük ödemelerin 3 ile 5 yıllık bir zaman dilimi içerisinde genel kabul göreceğini iddia etti ve şunları söyledi:

“Bir restorana ya da perakende mağazasına gireceksiniz. Herkes o restorandan ya da mağazadan Blockchain ödemesini kabul etmesini bekleyecek.”

Bu genel kabul görürlüğün hayata geçmesini bekleyenlerden biri de Tom Lee. Fundstrat’ın kurucusu olan Lee, bu hafta Bitcoin’in adil piyasa değerinin 14,800$ olduğunu söyledi.

Bunun doğru olup olmadığını ise her zamanki gibi zaman gösterecek.

Haber: Bitsonline

→CHARLİE LEE’NİN LİTECOİN ÖNGÖRÜSÜ DÜN GERÇEKLEŞTİ

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl