Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Shiba Inu (SHIB), BitPay yarışmasının şampiyonu oldu

Dünyanın en büyük kripto para ödeme şirketlerinden biri olan BitPay'in, Mart ayı ortasında başlattığı coin'ler arası yarışmayı Shiba Inu (SHIB) kazandı.

Dünyada kripto parayla ödeme yapmak isteyen birey ve şirketlere hizmet veren BitPay’in 16 kripto para ve token’dan oluşan 4 turlu yarışmasını ünlü fenomen token Shiba Inu kazandı.

Birçok coin ve token’ın eşleşme usulü birbirleriyle yarıştığı ve her karşılaşmada en çok oyu alanın bir üst tura çıktığı yarışmanın galibi 2021 yılının özellikle ikinci yarısına damga vuran Shiba Inu oldu. BitPay bir süredir zaten Shiba Inu’yla ödeme hizmeti sağlıyordu.

Yarışmada bulunan coin’ler arasında USDT, USDC, BNB, XRP, Solana, Cardano gibi kripto ve token’lar da bulunuyordu.

Bilindiği üzere Shiba Inu, 2021 yılının ikinci yarısına ciddi şekilde damga vurmuştu. Eylül ayında büyük fiyat yükselişi başlatan ve Ekim ayı sonunda kendi rekorunu kıran Shiba Inu 0,000086 dolara kadar çıkmıştı. Daha sonraki dönemde piyasadaki düşüşle birlikte geri çekilen fenomen tokenın proje ekibi ise geçtiğimiz günlerde metaverse hamlesinin detaylarını açıklamış ve SHIB ile arsa alımını duyurmuştu.

Kasım ayından bu yana önemli miktarda yakım da yapılan SHIB, haberin yazıldığı dakikalar itibariyle 0,000026 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl