Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Büyük borsa Bitstamp, XRP alım satımını durduruyor

Önde gelen kripto para borsalarından Bitstamp, ABD'li müşteriler için XRP alım satımını durdurma kararı aldı.

Büyük kripto para borsalarından biri olan Bitstamp, XRP’de alım satım ve para yatırma işlemlerini durduracağını açıkladı.

Borsadan TSİ akşam saatlerinde yapılan açıklamada, “SEC’nin XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia etmesi nedeniyle, 8 Ocak 2021’den itibaren tüm ABD’li müşteriler için XRP’de alım satım ve para yatırma işlemlerini durduracağız.” ifadeleri kullanıldı.

Londra merkezli borsa, durumun yakından izleneceğini ve buna göre uyum sağlamaya devam edileceğini belirtti.

Türkiye dahil olmak üzere ABD’nin geri kalanındaki müşteriler, XRP işlemi yapmaya devam edebilecekler.

Bitstamp, kripto para sektöründeki en köklü borsalardan biri. 2011 yılında kurulan borsada, son verilere göre 24 saatte 515 milyon dolarlık işlem yapıldı. SimilarWeb verileri, ABD’li müşterilerin borsadaki trafiğin yüzde 11’ini oluşturduğunu gösteriyor.

Bitstamp XRP’deki alım satımı durdurma kararı alırken piyasa, esasen Coinbase’in kararının ne olacağını merak ediyor. Coinbase’den konuyla ilgili olarak henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

XRP’nin fiyatı, gelişmenin etkisiyle 0.38 dolardan 0.28 dolara indi.

Salı günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a ve iki yöneticine dava açmıştı. Kurum, Ripple’ı ve CEO Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’i 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satmakla suçluyor. SEC’nin dava açmasının ardından Jump Trading ve Galaxy gibi önemli piyasa yapıcı şirketler, XRP’de işlem yapmayı bıraktı. CrossTower ve Beaxy gibi borsalar da kripto parayı listeden çıkardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl