Dünyanın en büyüğü BlackRock, kripto para yatırımını ciddi şekilde değerlendiriyor

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, kripto para yatırımlarını ciddi anlamda değerlendirmeye aldı. Şirket, kripto para piyasasını ve Blockchain teknolojilerini araştırmak için bir ekip kurdu.

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara kurumsal yatırımcıların ilgisi sürüyor. Özellikle son dönemde saklama çözümlerinin geliştiriliyor olması ve hatta bazıların hizmete girmesiyle bu ilgi hız kazandı.

Bu konuda son gelişme BlackRock’tan. Financial News’te yer alan habere göre yaklaşık 6,3 trilyon dolarlık varlığı kontrol etmesiyle dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan şirket, kripto para piyasası ve Blockchain teknolojilerine dönük araştırmalar yapmak için bir ekip kurdu.

Ekipte New York’tan yatırım stratejisti Terry Simpson da yer alıyor. Ekibin üzerinde çalışacağı konulardan biri de Bitcoin vadelileri. Rakip şirketlerin kripto paralarla ilgili faaliyetleri de inceleyecek olan ekip kripto paraların BlackRock’a olan etkisini de masaya yatıracak. Ekip, çalışmalarının ardından bir rapor hazırlayarak şirketin yöneticilerine sunacak.

BlackRock, geçtiğimiz Şubat ayında yayınlanan bir raporunda kripto paraların gelecekte yaygın bir şekilde kullanılacağını öngördüğünü bildirdi.

Söz konusu raporda, “Piyasaların olgunlaşmasıyla kripto para birimlerinin gelecekte daha yaygın şekilde kullanılacağını öngörüyoruz. Şimdilik yatırımlarının tamamını kaybetmeyi göze alabilecek kişiler tarafından dikkate alınmaları gerektiğine inanıyoruz.” denilmişti.

Ocak ayında ise şirketin üst düzey stratejistlerinden biri Bitcoin’i ‘incelemeye değer bir alan’ olarak nitelemişti.

Bu arada Bitcoin, Bitfinex’ten elde edilen verilere göre 6,360 dolardan işlem görüyor.

→ 6,000 DOLAR HAYAL BİLE DEĞİLDİ: 2014 BITCOIN İÇİN NASIL BİR SENEYDİ?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl