Chiavarone: Büyük bankalar, Blockchain’e yoğun bir şekilde yatırım yapıyor

Wall Street'in en büyük boğalarından biri olan Steve Chiavarone, Blockchain'in ekonomik büyümede büyük bir rol oynayacağını söylüyor.

Wall Street’in en büyük boğalarından biri, Blockchain’in ekonomik büyümede büyük bir rol oynayacağını söylüyor.

364 milyar doları yöneten Federated Investors’dan porfölyö yöneticisi Steve Chiavarone, Blockchain‘le ilgili olarak, “Bu beş temel teknolojiden biri olacak – otomasyon, robotik, yapay zeka ve nesnelerin internetinin yanı sıra yanı sıra.” dedi.

CNBC’ye konuşan Chiavarone, sözlerinin devamında “Birçok yatırımcı ilk olarak Bitcoin‘e gitti, çünkü Blockchain’e erişmenin ilk yolu buydu. Bakın büyük bankalar buna yoğun bir şekilde yatırım yapıyor. Bank of America bu yılın başlarında Davos’ta buna en çok yatırım yapan şirket olduğunu gururla söylüyordu.” ifadelerini kullandı.

Chiavarone, Amerika’da hesap bakiyelerini doğrulama eylemi olan mutabakatı potansiyel olarak dönüştürebileceğinden dolayı Blockchain teknolojisinin değerli olduğuna inanıyor. Chiavarone, bu konuyla ilgili, “Daha hızlı doğrulama ile pahalı, arka ofis, zaman ve evrak gerektiren mutabakatı değiştirme yeteneği var. Yani, şirketler bu sayede daha verimli tedarik zincirlerine sahip olabilirler. Arka ve orta ofis masraflarını önemli ölçüde azaltabilirler. Bu da nihayetinde işletmenin daha verimli bir şekilde yürümesini ve maliyetlerini düşürmesini sağlayacak.” dedi.

Kripto para dünyasının FANG hissesi (Facebook, Amazon, Netflix, Google) olarak anılan Bitcoin, Aralık ayındaki 20 bin dolarlık fiyat rekorunun ardından 10 bin doları kırmaya çalışıyor.

→ TOPLULUK XRP’YE SEMBOL KAZANDIRMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl