Ünlü siyaset bilimci: Blockchain kullanışlı ama bir noktada demode olacak

Gölge CIA olarak bilinen Stratfor'un kurucusu ünlü siyaset bilimci George Friedman, blockchain teknolojisinin kullanışlı ancak bir noktada demode olacağını söyledi.

Ünlü siyaset bilimci George Friedman, blockchain teknolojisinin bir gün demode olacağını söyledi.

Uluslararası ilişkilerin gelecekteki seyrini tahmin etmeye adanmış bir online yayın olan Geopolitical Futures’ın ve gölge CIA olarak bilinen Stratford’un kurucusu Friedman, CNBC’ye kırılmayacak herhangi bir şifreleme teknolojisini hiç bilmediğini ve Rusya, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nin istihbarat servisleri arasında Blockchain’in şifresinin deşifre edilemez olduğu konusunda kuşku duyduğunu söyledi ve ekledi:

“Blockchain faydalı, göze çarpıyor ama bir noktada demode olacak”

Friedman, blockchain’in furyalardan biri olduğunu, insanların bundan kâr elde ettiğini ve hakkında olağanüstü iddialarda bulunduklarını söyledi.

Ocak ayında, FBI direktörü Christopher Wray, Siber Güvenlik Uluslararası Konferansı’nda şifreleme ve bilgi güvenliği ile ilgili istatistikleri açıklamıştı.

Verilen verilere göre FBI, 2016-2017 yılları arasında devam eden soruşturmalar için hayati öneme sahip bilgileri içerdiği düşünülen 7,800’den fazla cihazı çözemedi. Wray ayrıca şifreleme ile korunan cihazların yarısına erişilemediğini de söylemişti.

→ BRİAN KELLY’DEN ETHEREUM YORUMU

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl