‘3 nedenle kriptodaki bir sonraki büyük şey Ethereum olabilir’

CNBC'nin finans uzmanı Brian Kelly, 3 neden sayarak Ethereum'un kriptodaki bir sonraki büyük şey olabileceğini iddia etti.

Bitcoin şu an için düşüşte ancak Brian Kelly’e göre Ethereum, kripto para konusunda Bitcoin’e göre daha iyi bir yatırım olabilir.

En popüler dijital para olan Bitcoin, Aralık ayındaki 20 bin dolarlık seviyesinden şaşırtıcı bir düşüşle Cuma günü yaklaşık olarak 6.400 dolar seviyesine ulaştı.

Ama kripto para, hala nispeten yeni bir sektör ve tüm gözler Bitcoin’in üzerindeyken dijital paralar üzerine odaklanmış bir yatırım şirketi olan BKCM’nin kurucusu ve CEO’su Brian Kelly CNBC’de yatırımcıların düşünmek isteyebileceği başka dijital paralar olduğunu söyledi.

Kelly, şöyle dedi:

“Hatırla… Myspace, Facebook’tan önce oldukça iyiydi. Yani, bugün Bitcoin’e sahip olmanız, 10 veya 15 yıl içinde Bitcoin’in lider olacağı anlamına gelmez.”

Kelly, kriptodaki bir sonraki büyük şeyin merkezi olmayan bir blockchain olan Ethereum olabileceğini iddia etti.

İşte Kelly’nin bu iddiasının nedenleri:

1- Ethereum vadeli işlemleri

Kelly, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını belirledikten sonra, CBOE başkanının Ethereum vadeli işlemlerini başlatmak artık bir engel olmadığını belirttiğine dikkat çekti ve şöyle dedi:

“Yani Ethereum vadeli işlemlerinin çok uzak olmadığı düşünülebilir. Zaten bir Ethereum endeksine sahipler.”

2- Augur platformu

Kelly, en eski ICO’lardan biri olan Augur platformunun iki ya da üç yıl boyunca geliştirildiğini söyledi:

“Bu merkezi olmayan bir tahmin pazarı, bu konuda ilginç olan şey ise muhtemelen bu, Ethereum’un en büyük merkezi olmayan uygulamalarından biri olacak. Eğer Augur sistemi yavaşlatmazsa, bu genel olarak Ethereum için olumlu olabilir.”

3- Yazılım madenciliği

Kelly, Ethereum’un iyileştirildiğini söyledi:

“Donanım madenciliği olan proof of work’ten, yazılım madenciliğine benzeyen proof of stake denen bir şeye geçecekler.”

Kelly, önümüzdeki birkaç ay içinde bunların etkili olmaya başlayacağını ve Ethereum’un fiyatına pozitif katkı sağlayabileceğini ifade etti.

→ DEV YATIRIM ŞİRKETİNDEN GİZLİLİK ODAKLI KRİPTO PARA İÇİN YENİ BİR FON

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl