Güney Kore Maliye Bakanı’ndan kripto para ve Blockchain yorumu

Güney Kore'nin Maliye Bakanı Kim Dong-yeon, Çin'le yaptığı görüşmelerin ardından kripto paralar ve Blockchain hakkında konuştu.

Güney Kore’nin Maliye Bakanı Kim Dong-yeon, geçtiğimiz gün ekonomi politikaları üzerine konuşmak için Çin’e seyahat etmişti. Burada Çin merkez bankası başkanıyla da bir araya gelen bakan, iki ülkenin Bitcoin ve kripto para birimleri üzerine yürüttüğü politikayı da tartışmıştı.

Bakan, görüşmelerin ardından Yonhap’a yaptığı açıklamada, Blockchain‘in potansiyeli hakkında olumlu konuştu ve “Blockchain dünyada devrim yaratabilir.” dedi.

Yeon ayrıca, Çin’in merkez bankası People’s Bank of China’nın başkanı Zhou Xiaochuan ile yaptığı görüşme sırasında Blockchain teknolojisi konusunda Çin ile daha fazla işbirliği ihtiyacından söz etti.

Güney Kore’nin bir başka haber sitesi Chosun’a göre Bakan Yeon, ülkede kripto para birimlerine yasak veya kısıtlama yapma planları bulunmadığını tekrarladı:

“Blockchain teknolojisi, dördüncü endüstriyel devrimi tetiklemek için önemli bir teknolojik gelişme ve bakanlığımız, kripto para piyasasını regüle eden tedbirli bir yaklaşım benimsiyor. Bununla birlikte bakanlığımız, kripto para birimlerinin olumsuz kullanım durumları için sıkı düzenlemeler getirecek.”

Kripto paraları ve Blockchain’i birbirinden ayrılmaz parçalar olarak görüyor

Bazıları, kripto para birimlerinin Blockchain teknolojisinden faydalanmak için gerekli olmadığını iddia ederken Yeon, ikisini birbirine bağlı ayrılmaz parçalar olarak görüyor:

“Açık kaynak kodlu blockchain ağları için kripto para birimleri, kişilerin ağa katılmalarını teşvik etmek adına gereklidir.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Kaan Yanıtla

    Sen anlamışsın dostumda. Olay tam öyle değil. Gerçi kaçan balık büyük olur. Bunu iyi anlamışsın

  2. ilhan Yanıtla

    bitcoin ve benzeri paraların gerçek parayı alıp yerine bir şekilde harcanmasi için yapay kabul edici işletmesi olan alışveriş puanlari olduğunu ne zaman anlayacaksiniz.

    Bitcoin sacmalik. Konusulacak kadar bile değeri yok.