Çin devlet televizyonu: Blockchain, İnternet’ten 10 kat daha değerli

CoinDesk'te yer alan habere göre, ülkenin birincil devlet televizyonu olan Çin Central Television (CCTV), Blockchain'in ekonomik değerinin İnternet'ten 10 kat fazla olduğunu söyledi.

CoinDesk’te yer alan habere göre, ülkenin birincil devlet televizyonu olan Çin Central Television (CCTV), Blockchain’in ekonomik değerinin İnternet’ten 10 kat fazla olduğunu söyledi.

Pazar gecesi yayınlanan ‘Diyalog’ adlı programda ilk defa geniş kitlelerin Blockchain teknolojisinin konsepti, potansiyeli ve riskleri konusunda eğitiminin hedeflendiği bir tartışma gerçekleştirildi.

Tartışma programında Blockchain ünlüsü Don Tapscott da dahil olmak üzere hem özel sektörden hem de kamu sektöründen önemli isimler yer alıyordu. Diğer konuklar arasında bulut ağ devi Xunlei’nin CEO’su Chen Lei, Stanford Üniversitesi’nde fizik profesörü olan ve Blockchain teknolojisine yatırım yapan girişim sermayesi şirketi Danhua Capital’in kurucusu Zhang Shoucheng de vardı.

Tapscott ve Lei, Blockchain ve dağıtık defter teknolojisini açıklayarak tartışmayı başlattıktan sonra programın sunucusu Blockchain’in İnternet’in ikinci aşaması olduğunu ve 10 kat daha büyük bir değere sahip olduğunu öne sürdü.

Bu konuda profesör Zhang Shoucheng ise, “İnternet’in gerçek değeri Google ve Facebook’un yaptığı gibi bilgiyi tek bir yerde toplamakken artık bireylerin kişisel verilerinin sahibi olabilmeleri için bilginin merkezi olmadığı bir çağa giriyoruz, ve bu Blockchain’in heyecanlandıran gerçek değeridir.” dedi.

Programda ICO’lar da konuşuldu. İzleyicilere ICO’ların ne olduğu ve dolandırıcılıktan kaçınmak için nelere dikkat edilmesi gerektiği aktarıldı. CCTV, geçtiğimiz hafta ülkede ICO’ların 2017 yılında yasaklanmış olmasına karşın yerel token satış faaliyetlerinin hala yoğun bir şekilde gerçekleştirildiğini açıklamıştı.

→ IOTA SIR GİBİ SAKLADIĞI QUBIC’İN DETAYLARINI AÇIKLADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl