Jack Ma: Blockchain çevreye yardımcı olmazsa işe yaramaz olur

Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, Çin'de düzenlenen Dünya Yapay Zeka Konferansı'nda Blockchain teknolojisi hakkında konuştu.

Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, Blockchain teknolojisinin üretim endüstrisini dönüştürmeye ve çevreyi korumaya yardımcı olmadıkça işe yaramaz olacağını düşünüyor.

TNW’de yer alan habere göre yıldız girişimci, Çin’deki Dünya Yapay Zeka Konferansı’nın açılış konuşmasında Blockchain, Yapay Zeka ve Nesnelerin İnterneti gibi teknolojilerin henüz dünyaya faydalarını kanıtlamadıklarına olan inancını paylaştı.

Ma, konferansta “Veri çağı, üreticilerin sektörde reform yapmaları için büyük bir fırsat. Ancak Blockchain ve IoT, üretim sanayinin dönüşümünü ve toplumun daha yeşil, daha kapsayıcı bir yöne doğru evrimini teşvik etmedikçe işe yaramaz bir teknoloji olacaktır.” dedi.

Ma’nın bu sözleri bir yana şirketi Alibaba, Blockchain teknolojisi üzerine ciddi bir şekilde kafa yoruyor. İstatistiklere göre Alibaba şu anda 90 patent ile dünyanın en çok Blockchain patentine sahip şirketi konumunda. Alibaba’yı 89 patentle IBM takip ediyor.

→ ESKİ SPACEX MÜHENDİSİ KRİPTO PARA BORSASI AÇIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl