Eski SpaceX mühendisi, kripto para borsası açıyor

Elon Musk'ın şirketi SpaceX'ten eski bir mühendis, yeni şirketi LXDX'in halka açık bir kripto para borsası açacağını bildirdi.

CoinTelegraph’ın Leaprate’den aktardığına göre Elon Musk‘ın şirketi SpaceX’ten eski bir mühendis, yeni şirketi LXDX’in halka açık bir kripto para borsası açacağını bildirdi.

Daha önce SpaceX’te otomasyon ve yürütme alanında çalışan Joshua Greenwald, şimdi kurumsal kripto para ticaretiyle ilgileniyor.

Greenwald, halihazırda kurumsal yatırımcılar için çalışırken artık ana akım tüketici piyasasına kanca atmak istiyor.

Greenwald, “Kripto parada acil odak noktamız her yatırımcının önceden yalnızca kurumsal yatırımcıların erişebildikleri akıllı sipariş yönlendirmesi gibi özel araçları kullanmasına imkan vermek.” dedi.

LXDX, geçtiğimiz hafta Malta’ya taşındığını onaylamadan önce Ağustos’ta Dymon Asia Venture Capital Fund’ın da aralarında bulunduğu bir dizi yatırımcıdan destek almıştı.

Greenwald, Venturebeat’e finansman turunbu açıkladıktan sonra “Kripto paralar büsbütün yeni bir varlık sınıfı. Mevcut altyapıya entegre edilmelerini sağlamaya çalışıyoruz […] Tokenizasyon ve menkul kıymetleştirmede büyük artış bekliyoruz.” demişti.

→ BITCOIN’DEKİ BÜYÜK DÜŞÜŞÜ BİLEN YAZAR: 2019’DA 1,000 DOLARIN ALTINA DÜŞEBİLİR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl