Blockchain’in CEO’su: Blockchain adaptasyonu uzun zaman alacak

Blockchain'in CEO'su Peter Smith, Blockchain teknolojisinin kitlelerce benimsenmesinin uzun zaman alacağına ve kullanıcıların uzun masafe için hazırlanması gerektiğine inanıyor.

CNBC’nin finans yorumcusu Brian Kelly, kripto para piyasasını çevreleyen olumlu hislerin benimsenme oranları ile birlikte dibe vurduğuna inanıyor. Bununla birlikte Blockchain’in CEO’su Peter Smith ise Blockchain teknolojisinin kitlelerce benimsenmesinin uzun zaman alacağına ve kullanıcıların uzun masafe için hazırlanması gerektiğine inanıyor.

Son birkaç ay, kripto para piyasası için oldukça zorluydu. Fiyatlar, Ocak ayındaki zirvelerinden bu yana genel olarak yüzde 70’in üzerinde düşüş gösterdiler. Bu nedenle birçok yatırımcı ve kripto para meraklısı kısa vadede inançlarını yitirdi.

Ancak Financial Times’ın altı ay önce yayınlanan bir makalesi, bize gerçek inananların endüstriye olan inançlarını korumaları gerektiğini hatırlattı. Ünlü kripto para altyapı şirketi Blockchain’in kurucu ortağı ve CEO’su Peter Smith, yazdığı bu makaleyi kişisel Twitter hesabından paylaştı ve bu inancı hala koruduğunu kabul etti.

Smith, yazdığı FT makalesinin hala oldukça geçerli olduğunu söyledi. Ayrıca, bu dünyayı değiştiren teknolojinin büyümesinin uzun zaman alacağına değinerek kullanıcıların bu uzun yolculuk için hazırlanmaları gerektiğini belirtti.

Devrimci kabiliyetlerine rağmen eleştirmenlerin çoğu tarafından internetin başarısız olması bekleniyordu. Şimdi geriye baktığımızda, bu eleştirmenlerin ne kadar yanıldığını görmek mümkün.

Bazıları da aynı bu şekilde, kripto para piyasasına bakarken tüketicilerin benzer bir perspektife sahip olmaları gerektiğine inanıyorlar. Piyasanın mevcut durumunu incelerken daha uzun vadeli iyimser bir yaklaşım benimsiyorlar. Bu inanç, spekülatörlerin odaklandığı kısa vadeli kârlarla doğrudan bir çelişki içinde.

Makalesinde, Peter Smith şunları yazmıştı:

“Kripto varlıkların fiyat dalgalanmalarına odaklanmak ve büyük resmi kaçırmak oldukça kolaydır. Sadece, her yerde bulunan, güvenli, merkezi olmayan defterler tarafından yaratılan, değişikliklerin ve mümkün olan anlık bir değişimin sismik doğasını kavramaya başlıyoruz.”

Kripto para ve blockchain endüstrisi, destekçilerinin beklediği kadar büyürse, benimseme oranları yüzde 100’e ulaşmalı. Ne yazık ki, birçok kripto para topluluk üyesi, endüstrinin inanılmaz büyüklükteki marjlarla abartılı bir şekilde benimsenmesini bekliyor.

Hızlı bir benimsenme süreci meşru bir senaryo olsa da kripto para ve blockchain teknolojisinin toplumca kabulünün diğer devrimci teknolojiler gibi yıllarca sürmesi muhtemel.

→ ARAŞTIRMA: ETF’LER UZAK OLMAYAN BİR GELECEKTE BİTCOİN’İ 35 BİN DOLARA SÜRÜKLEYEBİLİR

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl