JP Morgan’ın eski yöneticisi: Blockchain gelecek ekonomik krizi önlemenin anahtarı olabilir

JP Morgan'ın eski yöneticilerinden Pang Huadong, Blockchain'in gelecek ekonomik krizi önlemede anahtar rol üstlenebileceğini söyledi.

Cointelegraph’ın China Economic Times’dan aktardığına göre JP Morgan’ın eski yöneticilerinden Pang Huadong, Blockchain’in bir sonraki küresel mali krizi önlemenin anahtarı olabileceğini söyledi.

Şu anda Asya Blockchain Enstitüsü’nde onursal akademik danışmanlık yapan Pang Huadong, 2008’deki mali kriz döneminde JP Morgan’daki deneyimlerinin, Blockchain’in küresel ekonomik sistemde şeffaflık ve güven oluşturmak için önemli bir teknoloji olabileceğini düşünmesine yol açtığını söyledi:

“2007’de JP Morgan’da çalışmaya başladığımda 13 kişi bankanın 40 milyar dolardan fazla olan varlıklarını yönetiyordu. 2008 mali krizinin en kötü zamanında, ortalama günlük zarar 300 milyon dolardı. Yavaş yavaş, Blockchain teknolojisinin bir sonraki küresel finansal krizi önlemenin anahtarı olabileceğini anladım.”

Huadong, teknolojinin hala erken aşamalarında olmasına rağmen gelişme beklentilerinin sınırsız olduğunu da sözlerine ekledi.

Çin hükümetinin merkezsiz kripto paralar üzerindeki politikası hala sıkı olsa da Blockchain, ülkede politik, akademik ve finansal sektör liderleri arasında artan bir cazibe merkezi oluyor. Ülkenin cumhurbaşkanı Xi Jinping bile bu açık bir şekilde Blockchain’in potansiyelini övüyor.

Geçtiğimiz hafta, Çin Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’nın resmi gazetesi, ülkenin Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Blockchain teknolojisinin standartlaştırılması konusunda uluslararası bir araştırma grubuna öncülük edeceğini bildirdi.

→ MAHKEME SALONUNDA 420 BTC’LİK BİTCOİN TRANSFERİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl