Ukrayna, NEM ile Blockchain tabanlı seçim sistemini deniyor

Ukraynalı yetkililer, NEM ile iş birliği içinde Blockchain teknolojisini seçim sisteminde kullanmak için pilot uygulama yürütüyorlar.

Ukrayna Seçim Komisyonu üyesi, 7 Ağustos’ta Facebook’tan yaptığı paylaşımla Blockchain‘de oylama yapmak için bir pilot uygulama üzerinde NEM ile birlikte çalıştıklarını açıkladı.

Ukrayna Merkez Seçim Komisyonu yetkilisi Oleksandr Stelmakh, devam eden testlerden memnun kaldıklarını ve testleri halen sürdürdüklerini ifade etti.

Stelmakh, ek olarak birkaç hafta önce NEM blok zinciri ile 28 node kullanarak bir test oylaması yarattıklarını, oylamanın hala açık olduğunu ve herkesin katılabileceğini söyledi.

Stelmakh ayrıca güncel fiyatlara dayanarak ülkedeki her polis karakolunda Blockchain oylama sisteminin maliyetinin uygulama başına 1,227 dolar olacağını hesapladıklarını bildirdi. Yetkili, değiştirilemez veri koruması için bu bedeli ‘küçük’ olarak nitelendirdi.

Bu arada Ukrayna, ülkenin Finansal İstikrar Konseyi ile birlikte kripto paralara yönelik düzenleyici yaklaşımını sonlandırmaya oldukça yaklaştı.

→ BITMAIN, UBER’İN EN BÜYÜK HİSSEDARININ DESTEĞİ İLE 15 MİLYAR DOLAR DEĞERLEMEYE ULAŞTI

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl