Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Blockchain.com, XRP alım satımını durduracağını açıkladı

Önde gelen kripto para platformlarından Blockchain.com, 14 Ocak'ta XRP alım satımını tamamen durduracak.

Blockchain.com, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple Labs’a karşı dava açması nedeniyle, 14 Ocak’tan itibaren XRP alım satımını durduracağını açıkladı.

Blockchain.com’dan yapılan resmi açıklamada, platform üzerinde XRP tutan müşterilerin alım satım durdurulduktan sonra da XRP’lerine erişebilecekleri ancak borsa üzerinde alımların desteklenmeyeceği belirtildi.

Blockchain.com’dan önce de birçok borsa ve platform özellikle ABD müşterilerine XRP alım satımını kapattı. Coinbase, XRP alım satımını 19 Ocak’ta askıya alacakken bir başka büyük borsa Bitstamp de aynı kararı ABD’liler için 8 Ocak’tan itibaren uygulamaya koyacak.

SEC, Ripple ve iki yöneticisini 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı nedeniyle dava etmişti. Ripple ve SEC, Şubat ayında hakim karşısına çıkacaklar.

Bu arada Ripple’a Pazartesi günü şirketin büyük yatırımcılarından Tetragon tarafından Ripple hisselerinin geri alınmasının hedeflendiği bir dava açıldı. Ripple’dan bu davaya ilişkin yapılan karşı açıklamada davanın hiçbir dayanağı olmadığı vurgulandı. XRP, tüm bu gelişmelerin ortasında TSİ 00.30 itibari ile 0.22 dolardan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl