BlockTower yöneticisi Paul: Kripto paraların 1998 yılındayız

2017 yılında kurulan kripto para yatırım şirketi BlockTower’ın kurucu ortaklarından Ari Paul,  piyasanın mevcut gidişatıyla alakalı değerlendirmeler yaptı.

Geçtiğimiz piyasa döngüsüne göre farklı bir döngü içerisinde olduğumuzu belirten Paul, kendi yatırım stratejisinden de bahsetti. Buna ek olarak, değerlendirmelerini, kısa ve uzun vade bakış açıları üzerinden ele aldı. İnternet balonu yıllarına gönderme yapan BlockTower yöneticisi Paul’a göre, kripto paraların 1998 yılındayız.

Paul, piyasanın orta vadede “bullish”, yani yükseliş eğilimli olduğunu öne sürüyor. İçerisinde bulunduğumuz piyasa döngüsünün bir parabolik yükselişe daha sahne olabileceğini ekliyor:

“Tahminime göre, bu yükseliş sezonu içerisinde bir tane daha parabolik yükseliş yaşayacağız ve süre olarak da 3 ay ya da 18 aylık bir periyot mu olur emin değilim.”

Boğa sezonu ilerledikçe pozisyonlarını küçülttüğünü belirten BlockTower yöneticisi, uzun vadeli alım yapmaya ise devam ediyor. Bu konuda Paul, “Hala, uzun dönem için alım yapmaya devam ediyorum fakat bu alımları, momentuma göre stop belirleyerek yapıyorum.” şeklinde konuşuyor.

2017 döngüsüne gönderme yapan Paul, bu döngünün diğerlerine göre tahmin edilmesinden daha da zor olduğunu da ekliyor. Buna karşın, piyasa döngüsünün genel hatları ile herhangi bir teknoloji boğa koşusuyla paralellik göstermesinin mümkün olduğunu ifade ediyor:

“2017’den bir benzetme yapacak olursak, birçok kişi 8 bin ve 12 bin hatta 19 bin (üzücü olsa da) seviyelerinden alım yaptılar ve alım noktalarının dip olduğunu düşündüler. Ardından gelen düşüşlerde de alım yapmaya devam ettiler ve %70’e varan kayıplar yaşandı. Ayrıca, kara geçebilmek için üç yıl beklemek zorunda kaldılar. Bu döngü, 2017 ile tam olarak eşleşmeyecektir. Belki de tamamen farklı bir döngü olacaktır. Belki BTC ve ETH sonsuza kadar yatay olarak giderler. Bunu bilebilmek için kristal bir kürem yok. Fakat, bu döngünün diğer kripto boğa koşuları (ve teknoloji boğa koşuları) ile benzerlik göstereceğine eminim.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl