Bloomberg analisti McGlone: Bitcoin 2022’de ön plâna çıkacak

Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin'de dip seviyelerinin henüz görülmemiş olabileceğini belirtti. Twitter'dan piyasaların gidişatını yorumlayan başarılı analist, "2022'de, 2021'in aşırılıklarının deflasyonist etkileri görülecek ama Bitcoin küresel dijital teminat özelliğiyle ön plâna çıkacak" dedi.

Bloomberg’de yayımladığı kripto para raporuyla dijital varlık yatırımcılarının takibindeki isimlerden olan Mike McGlone, Twitter’dan Bitcoin’de dip seviyenin henüz tam anlamıyla görülmemiş olabileceğini belirtti ancak olumlu mesajlar da verdi.

Yeni yayımlanan kripto para raporunda Bitcoin için 100 bin dolar eşiğinin gelebileceğini belirten McGlone, buna rağmen önemli bir düşüş yaşanması ihtimalini de yok saymıyor. Konuyla ilgili tweet atan tecrübeli analist şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’de dip gelmiş olabilir mi? Eğer hisse senetleri piyasalarında gelmediyse, burada da gelmiş olma olasılığı düşük… 2022 yılında birçok varlık, 2021 yılının aşırılıklarından doları güçlü deflasyonist politikaların etkisinde kalacak. Ancak Bitcoin, küresel dijital teminat özelliğinin her geçen gün olgunlaşmasıyla birlikte bu anlamda kendini diğerlerinden ayıracak bir şekilde öne çıkacaktır.”

ETF’leri bilmişti

Geçtiğimiz sene yaz aylarında Bitcoin’in 29 bin dolara kadar düştüğü bir dönemde “Bitcoin’in 60 bin dolara gitme olasılığı, 20 bine düşmesinden daha fazla” diyen ve bu konuda önemli bir tahmini başarılı olan McGlone, Eylül ayında da Ekim’de Bitcoin ETF’lerinin kabul edilebileceğini söylemiş ve Bitcoin’in bu dönemde ciddi yükseliş yaşayabileceğini belirtmişti. Ekim’de gelen ETF kabullerinin ardından da Bitcoin, Kasım ayında 69 bin dolara kadar çıkmıştı.

Haberin yazıldığı dakikalarda en büyük kripto para yaklaşık 44 bin 400 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl