McGlone: Altın fiyatı 2 bin, Bitcoin 100 bin dolar yolunda

Dünyanın en büyük finansal medya kuruluşlarından biri olan Bloomberg'in baş emtia stratejisti olan Mike McGlone, Bitcoin'in hala güçlü şekilde 100 bin dolar olma yolunda ilerlediğini kaydetti. Amerikan ham petrolünde düşüş ve altın ile Bitcoin'de de yükseliş beklediğini dile getiren McGlone, "Altında 2 bin, Bitcoin'de de 100 bin dolar sadece zaman meselesi" dedi.

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, ekibiyle beraber yazdığı son raporunda uzun süredir dile getirdiği Bitcoin‘deki 100 bin dolarlık fiyat gidişatını yineledi. Enerji fiyatlarındaki artışın bir süre sonra ortadan kalkacağını belirten McGlone, altın ve Bitcoin’de ise yükseliş öngördüğünü söyledi.

“Bitcoin 100 bin yolunda ilerliyor”

Bitcoin’in 100 bin dolar yolunda ilerlediğini belirten McGlone, en büyük kripto paranın kalıcı bir yörüngede ilerlediğini ve bunu bozacak neredeyse hiçbir sebep görmediklerini söyledi:

“Bitcoin tarihin en iyi performans gösteren varlıklarından bir tanesi ve önümüzdeki dönemde de fiyatları belirleyecek en önemli unsurlar arz, talep ve benimsenme olacak. Bu yolda giden varlıklar için, kalıcı yörüngenin bozulması ihtimalini çok az görüyoruz. Bu gidişatı bozacak neredeyse hiç sebep yok. Hele ki böyle bir teknoloji çağındaysak… Bitcoin dijital teminat olma yolunda ilerliyor. Petrolde yüksek fiyatlar kullanımı azaltacak ve üretimin artmasına sebep olacak. Bu da fiyatı aşağıya çekecek. Bitcoin’in arzı ise kod ile hazırlandı. Altında 2 bin, Bitcoin’de ise 100 bin dolar sadece zaman meselesi…”

Son yorumlarında yanıldı

Ünlü analist McGlone, kalabalıklar tarafından takip edilen bir kişi olsa da son dönemde yaptığı Bitcoin yorumlarıylaysa ciddi şekilde yanıldı. Birçok uzman gibi Bitcoin’in 2021 yılı sonunda 100 bin doları aşacağını birkaç kez söyleyen McGlone’un bu analizi gerçekleşmedi. Geçtiğimiz yaz yaşanan düşüşler esnasında da, “Bitcoin’in 100 bin dolara gitme ihtimali, 20 bin dolara düşme ihtimalinden daha fazla” diyen McGlone bu görüşünde de tamamen yanıldı.

Kasım ayında 69 bin dolara çıkan Bitcoin, daha sonra ise kademeli olarak sürekli düştü ve Terra LUNA çöküşüyle başlayan sürecin sonunda ise 18 bin doların bile altını gördü.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl