McGlone: Bitcoin ETF’i gelecek ay kabul edilebilir

Bloomberg'in başarılı analistlerinden Mike McGlone'dan yeni bir Bitcoin yorumu geldi. Daha önce de birçok kez sene sonu için 100 bin dolar tahmini yapan McGlone, Ekim ayında bir Bitcoin ETF'inin kabul edilme ihtimalinin olduğunu söyledi. Bu ETF kabulünün, vadeli kontrat ETF'leri için olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirten analist, "Hiçbir şey olmamasından iyidir. Ayrıca, büyük miktarlarda paranın bu endüstriye akması için de yasal bir pencere açacaktır." dedi.

Bloomberg Baş Emtia Analisti Mike McGlone, SEC’nin Ekim ayında Bitcoin borsa yatırım fonu taleplerinden birini onaylayabileceğini söyledi. ABD’nin, şu ana kadar çeşitli Bitcoin ve bir tane de Ethereum ETF’ini kabul eden Kanada örneğini takip edebileceğini belirten McGlone, SEC üzerinde her geçen gün bu anlamda baskının arttığını söyledi.

“Paranın akması için yasal bir pencere olacaktır”

Başarılı analiste göre ETF’ler konusunda bir vadeli kontrat ETF’i de başlangıç adımı olabilir:

“Vadeli işlemlere dayalı bir ETF şu an için beklentileri karşılamayabilir ancak bu, hiçbir şey olmamasından iyidir. Ayrıca, büyük miktarlarda paranın bu endüstriye akması için de yasal bir pencere açacaktır.”

McGlone’un beklentisi 100 bin dolar üzeri…

Uzun zamandır hazırladığı raporlarla Bitcoin fiyatındaki beklentilerini çok net şekidle söyleyen Mike McGlone, özellikle yaz aylarındaki keskin düzeltmeye rağmen, en büyük kripto paranın 100 bin dolara gitme ihtimalinin, 20 bin dolara düşme ihtimalinden fazla olduğunu söylemişti.

İnterneti yasaklamanın, Bitcoin’i engellemek için tek yol olduğunu da savunan başarılı stratejist, ABD’de Bitcoin ya da kripto paraların yasaklanma olasılığının, artan benimsenme sebebiyle her geçen gün azaldığını da belirtmişti.

Bloomberg’in ETF uzmanı Eric Balchunas da, daha önce yaptığı açıklamada bir ETF kabulünün Kasım ayı içinde olmasını beklediğini söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl