Bloomberg’in ünlü terminaline 40 yeni kripto para eklendi

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından biri olan Bloomberg, Terminal adındaki veri gösterme aracına 40 yeni kripto para ekledi. Bu son eklemelerle Bloomberg Terminali, en büyük 50 kripto parayı desteklemeye başladı.

ABD medyasının ve finans dünyasının dev şirketi Bloomberg, 40 kripto parayı ünlü veri terminaline ekledi ve bu anlamda toplam sayıyı 50’ye çıkardı. Açıklama şirket tarafından yapılırken, Terminal kullanıcılarının Bitcoin, Ethereum, BNB ve Solana gibi kripto paraların fiyatlarını buradan takip edebilecekleri yazıldı. Terminal sayesinde Bloomberg müşterileri kripto paralar, endeksler ve vadeli işlem sözleşmeleri için gerçek zamanlı olarak gün içi fiyatlandırmalara erişebilecekler.

2013’te başladı, 2018’de 10 oldu

Terminal’e kripto para fiyatları ilk kez 2013 yılında Bitcoin ile girdi. Bloomberg bu sayıyı 2017 boğa sezonunun ardından artan ilgiyle birlikte 2018’de 10’a çıkardı. Şimdi ise eklenen 40 kripto parayla en büyük 50 kripto paranın tamamı gösterilmeye başlandı. Terminal’de ayrıca kripto paraların açıklamalarının yer alması ve whitepaper’lara link’ler verilmesi de dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili konuşan Bloomberg kripto para ürün yöneticisi Alex Wenham da, “Misyonumuz, kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara, Bloomberg Terminali vasıtasıyla güvenilir ve sorunsuz bir şekilde ulaşmasına yardımcı olmaktır” dedi.

Bloomberg açıklamasında eklenen 40 kripto parayı tek tek açıklamadı ancak Three Arrow Capital kurucularından olan Zu Shu’nun Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Dash, Monero, Zcash, EOS gibi kripto paraların olduğu görülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl