Spencer Bogart’tan Bitcoin’de ‘zorunlu satış’ uyarısı

San Francisco merkezli yatırım şirketi Blockchain Capital'in ortağı olan Spencer Bogart, Pazartesi günü CNBC ekranlarında yayınlanan Fast Money programında kripto para piyasalarına ilişkin yorumlar yaptı.

San Francisco merkezli yatırım şirketi Blockchain Capital’in ortağı olan Spencer Bogart, Pazartesi günü CNBC ekranlarında yayınlanan Fast Money programında kripto para piyasalarına ilişkin yorumlar yaptı.

Bogart, 2017 yılının yazından itibaren patlama gösteren kripto para yatırım fonlarına dikkat çekti ve bu fonların yakında fiyatların daha da düşmesine neden olabileceğini söyledi. Bir ‘zorunlu satış’ uyarısı yapan Bogart, “2017 yazına geri dönersek, kripto para fiyatları yükselirken 100, 200, belki de 300 yeni kripto serbest yatırım fonu oluşturulmuştu. Yakında bu fonların birçoğu bir yıllık kilitlenme süresini* tamamlayacaklar. Çoğu kripto paraların fiyatlarının yüzde 50’den fazla düşmesiyle birlikte müşteriler, ‘Hey, ben bu fondan kurtulmak istiyorum’ diyorlar. Bu da ortaya çıkan yeni kripto fonlarının tümü adına zorunlu satış anlamına geliyor. Bence bu fiyatlar yapay olarak daha da düşebilir.” şeklinde konuştu.

Bogart ayrıca, piyasadaki birçok ICO’nun aşırı değer kaybettiğini söyledi. Ancak, eğer yatırımcılar kısa vadeli düşünürlerse, Bitcoin’in fiyatının şu anda ‘oldukça iyi’ olduğunu belirtti.

Bazı yatırımcılar,  satın almadan önce Bitcoin fiyatının düşük olup olmadığından emin olmayı beklerken Bogart bunun iyi bir strateji olmadığını düşünüyor. Analist, “Düşük fiyatları bekleyecek olan çoğu insan, bugün olduğundan daha yüksek paralar ödeyecek. Bu yüzden bence doğru hamle piyasayı ve zamanı denemek değil, doğru hamle, belirli aralıklarla alım yaparak fiyatı ortalamak.” ifadelerini kullandı.

*Kilitlenme süresi: Yatırımcıların hisselerini satmasına izin verilmediği zaman dilimi.

→ SON ARAŞTIRMA: KRİPTO PARALARA OLAN İLGİ İKİYE KATLANABİLİR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl