İngiltere eski başbakanı Boris Johnson’dan Blockchain övgüleri

İngiltere Eski Başbakanı Boris Johnson, başbakanlık ofisine veda etmesinin ardından konferans turlarına devam ediyor. Johnson, FTX borsasının milyarlarca dolarlık çöküşünün ardından sektörde yaşanan tartışmalara rağmen Singapur’da gerçekleşen blok zinciri üzerine bir konferansta konuşmacı olarak yer aldı.

Eski İngiltere Başbakanı Johnson konuşmasında, blok zincirinin ortaya çıkışının olasılıklarla dolu olduğunu öne sürerek onu ateşin keşfi, demiryollarının ve internetin icadı gibi büyük teknolojik yeniliklerle karşılaştırdı.

Daha fazla denetim istedi

Eski Başbakan aynı zamanda, kripto paraların daha fazla denetime tabi olması gerektiğine inandığını bildirdi. Ayrıca, “kripto para savunucularının insanlara kripto paraların kullanım durumlarının gerçek olduğuna ve işe yaradığına ikna etmeleri gerektiğini” de sözlerine ekledi.

Johnson konuşmasında, “Bir balon olduğunda ve sömürecek daha geniş bir insan havuzu bularak fiyatları yükselten spekülatörleriniz olduğunda, halkı saadet zincirlerinden korumak için önlemlere ihtiyacınız olur” dedi.

Blok zinciri meraklılarını “öncüler” diye selamladı

Johnson, blok zinciri meraklılarından oluşan salonu “tüm dünyanın olasılıklarını değerlendirmeye çalıştığı yeni ve henüz bebek olan bir teknolojinin en ileri noktasındaki öncüler” olarak tanımladı.

Hükümetlerin kripto para endişesi

Blok zinciri teknolojisi, en yaygın olarak Bitcoin için olmak üzere, işlem yapmanın ve kaydetmenin güvenli bir yolunu sağlamak için kullanılıyor.

Birçok kripto para devi düzenleme yapılması gerektiğini savunuyor ancak bazı hükümetler ve düzenleyiciler bunun kripto paraya statü ve güvenilirlik kazandırarak onu geleneksel finansla aynı seviyeye getireceğinden korkuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl