Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Büyük borsalar, XRP sahiplerine verilecek ücretsiz token’lar için devrede

XRP sahiplerine ücretsiz olarak dağıtılacak olan Spark token'ları için Binance ve Kraken gibi borsalarla da görüşülüyor. Airdrop'u halihazırda Poloniex, Uphold, Bitrue, Nexo, Celsius ve Cred gibi platformlar destekliyor.

XRP sahiplerine ücretsiz Spark token’ları verilecek airdrop’u destekleyeceğini bildiren kripto para borsalarının listesi büyüyor. Geçtiğimiz haftalarda yedi önemli kripto para borsası airdrop’u destekleme sözü vermişti. Bu sayı ona çıktı ve bunlar arasında Poloniex, Bitrue ve Uphold da var.

Şimdilik borsalara ek olarak yedi kripto para cüzdanı ve üç kripto para odaklı şirket Spark token airdrop’unu dstekleyecek. Bugüne kadar toplamda 20 platform airdrop’u destekleyeceğini onayladı.

Aşağıdaki görsel XRP tutan kullanıcılarına Spark token’ı dağıtacak olan borsalar, cüzdanlar ve fintek şirketlerini içeriyor.

Binance ve Kraken ile görüşülüyor

Bazı borsalar da Flare Networks ekibi ile Spark token airdrop’u desteği için görüşme halinde. Spark token’ı çıkaran Flare Networks ekibinden yapılan açıklamada Binance, Kraken, Bitbank, VC Trade, eToro, GMO Coin gibi borsalarla görüşüldüğü bildirildi.

Flare Networks nedir?

Ripple şirketi tarafından desteklenen Flare Networks, yeni bir turing complate akıllı kontrat platformu olarak tanımlanıyor. Kendi token’ı Spark ise bir XRP çatallanması yoluyla oluşturuldu.

Flare, XRP ekosistemine akıllı sözleşmeler getirmeyi amaçlıyor. Şirketin kurucu ortağı Hugo Philion verdiği röportajda konuyla ilgili olarak, amaçlarının XRP Ledger’ı etkilemeden kullanım alanlarını genişletmek olduğunu belirtti.

Philion ayrıca Flare’in XRP Ledger’da neredeyse hiçbir etkiye sahip olmayacağını ancak kullanıcıların akıllı sözleşmelerden yararlanabilmesini sağlamak amacıyla XRP’nin değerini Flare’e taşıyacağını da sözlerine ekledi.

Yeni ağın kullanım alanlarından birinin de sabit coin ihracını teminat altına almak olacağını belirten Philion, bunun birçok tarafın ilgisini çektiğini söyledi.

Airdrop’la beraber XRP tutucularına 45 milyar Spark token dağıtılmış olacak ancak Ripple şirketi ve girişimin eski çalışanları bu airdrop’tan yararlanamayacak.

Airdrop ne zaman?

Söz konusu airdrop, 12 Aralık 2020 tarihinde alınacak olan bakiye kayıtlarına göre dağıtılacak. Token dağıtımından yararlanmak isteyen kullanıcıların bu tarih öncesinde hesaplarında XRP tutmaları gerekiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl