Borsada “tersine dönüş” bekleyen Galaxy CEO’sundan Bitcoin tahmini

Dijital varlık yatırım şirketi Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, hızla artan enflasyonu kontrol altına almak amacıyla ‘şahin’ tutumuna devam eden Fed’in faiz artışları nedeniyle ekim ayında hisse senetleri için bir miktar tersine dönüş yaşanabileceğini öne sürdü. Novogratz ayrıca Bitcoin’in 5 yıl içinde 500 bin dolar olmasını bekliyor.

CNBC’ye konuşan Novogratz, yaptığı açıklamada, piyasanın çalkantı yaşamaya devam ettiğini ancak ekim ayının ilk birkaç gününün olumlu işaretler sergilediğini belirtti.

Faiz artışlarının devam etmesi muhtemel

Novogratz aynı zamanda Fed’in şahin olmaya devam edeceğini ve merkez bankacılığı sisteminin İngiltere Merkez Bankası’na benzer şekilde tepki verebileceğini söyledi.

Özellikle İngiltere Merkez Bankası (BoE) ender görülen bir müdahalede bulunarak piyasayı dengelemek adına önemli miktarda devlet tahvili alımına odaklanmayı seçti. Kurum daha önce faiz oranlarını 2008’den bu yana en fazla beş baz puan artırmıştı.

Novogratz konuya ilişkin, “Fed kesinlikle birkaç kez daha faiz artıracak. Piyasa, dünyada kırılma yaşanmaya başlarsa Fed’in de BoE’nin verdiği gibi tepki vermek zorunda kalacağını çözdü” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Borsalardaki Bitcoin’ler, Kasım 2018 seviyesine indi

“Bitcoin 5 yıl içinde 500 bin dolar”

Aynı zamanda bir kripto boğası olarak bilinen Novogratz’ın, Bitcoin gibi varlıkların geleceğinin doğrudan Fed’in eylemleriyle bağlantılı olduğuna dikkat çekti.

Novogratz ayrıca, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde muhtemelen 500 bin dolardan işlem göreceğini savundu.

Daha fazlası için:

➤ Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl