Botlar: Algoritmik alım satım, insanları nasıl yeniyor?

Giderek daha fazla sayıda insan piyasanın durumunu kontrol etmek için nasıl daha az ve verimli zaman harcayacağını bilmek istiyor. Botlar, burada manuel kripto para alım satımına göre daha elverişli ve yeni bir şey denemek isteyenlere kapı açıyor. Peki algoritmik alım satım insanları nasıl yeniyor?

Kripto para ticareti artıyor ve her zamankinden daha fazla insan, piyasanın durumunu kontrol etmek için nasıl daha az zaman harcayacağını bilmek istiyor. Manuel kripto para ticaretinden daha elverişli ve yeni bir şey denemek istiyorsanız, size otomatik sistemleri denemenizi öneriyoruz.

Yaygın olarak mevcut olan bu programlar, günümüz piyasalarının da olmazsa olmazlarından biri hâline gelmişlerdir. Bugün TradeSanta örneğinden yola çıkarak bunların çalışma şekillerini ve avantajlarını ele alacağız.

Otomatik alım satım: İyi bir şey mi?

Otomatik alım satım etrafında çok fazla tartışma dönüyor. Bunun altında yatan sebep, botların alım satım işinde insanlardan çok daha iyi olduğu varsayımıdır: Kripto para ticareti karışık hesaplamalara dayanır ve ne yazık ki insanlar botlar kadar hızlı işlem yapamaz.

Başlıca avantajlara bir göz atın ve algoritmik alım satımın insanları nasıl yendiğini görün:

1. Duygulara yer yok

Her trader, psikolojisini etkileyen kaçınılmaz kayıp ve kazanç dizileriyle karşılaşır. Botunuzu kurduğunuzda, paniğe veya tereddüte yer yoktur: Botların duyguları yoktur ve sadece sizin stratejinizi izlerler.

2. Botlar değerli zamanınızı korur

Durmadan pazarın durumunu kontrol etmenize ve emir fiyatlarını manuel olarak hesaplamanıza gerek kalmaz, botlar sizin için yapar.

3. Yüklü miktarda alım satım ve hızlı karar verme

Botların insanlardan daha hızlı reaksiyon hızına sahip oldukları açıktır: Ayarlandıkları şekilde, piyasadaki dalgalanmalara anında tepki verip doğru kararlar verebilirler. Sınırlı bir zaman diliminde yüklü emirler vermek zordur ancak kripto para botları bunu birkaç saniye içinde yapabilir.

4. Dinlenmeden alım satım

Geleneksel borsaların aksine kripto para piyasası 7/24 açıktır ve botlar alım satıma devam ederler.

Ve hepsi bu kadar değil! Şimdi TradeSanta‘ya bir bakalım, çalışma şeklini görelim ve neden iyi bir seçenek olduğunu anlayalım. 2018 yılında kurulan TradeSanta, 7/24 işlem yapma konusunda harika bir fırsat sunuyor ve kullanıcılarının popüler alım satım stratejilerini denemelerine imkan tanıyor.

Eğer hâlâ bu botu deneyip denememekte tereddüt ediyorsanız ve çalışma şeklini öğrenmenin zor olabileceğini düşünüyorsanız, TradeSanta’nın detaylı Sık Sorulan Sorular sayfasını ve blog yazılarını kontrol etmelisiniz. Böylece, bu hizmet hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilecek ve diğer yatırımcıların diğerleri varken neden bu hizmeti tercih ettiğini daha iyi anlayabileceksiniz.

TradeSanta’nın hızla büyüyen bir topluluğu var: 17269 trader bu hizmeti seçti ve şimdiye kadar 679069 işlem tamamlandı.

TradeSanta ayrıntılı kılavuzlar sağlamasının yanı sıra internet sitesinde ve Telegram‘da hızlı müşteri hizmeti desteği sunuyor. Telegram sayfasında kullanıcılar sorularını sorabiliyor, deneyimlerini paylaşabiliyor ve son trend’leri takip edebiliyorlar. Çok da uzun olmayan bir zaman önce buradaki kripto para topluluğu 1700 aboneye ulaştı.

TradeSanta neler sunuyor?

  • Hızlı ve kullanıcı dostu arayüz: İnternet sitesinde kolay gezinme ve modernize alım satım rutini. Örneğin, ilk botunuzu kişiselleştirmeniz ve alım satıma başlamanız için sadece 10 dakikaya ihtiyacınız var.
  • Android ve iOS uygulamaları mevcut: Botlarınızı yönetebilir ve avucunuzun içinden tüm piyasa koşullarına ayak uydurabilirsiniz.
  • 4 borsa: Bu hizmet Binance’i, Bittrex’i, Bitfinex’i ve HitBTC’yi destekliyor. Proje ekibi; OKEx, BitMEX ve Huobi gibi borsalarla bu ağı genişletmeyi planlıyor.
  • Gelişmiş alım satım araçları: Martingale’den en yeni özelliklerden biri olan akıllı emirlere kadar birçok şey… Bu yepyeni seçenek, yüklü meblağlarla işlem yapma imkanı sağlıyor. Algoritmalar, işlemin belirli bir zaman periyodunu ve toplam işlem hacmini dikkate alacak. Bu TWAP ve VWAP işlevleri, birkaç tıklamayla alım satım işlemlerini otomatikleştiriyor ve botunuzun teknik işlemlerle bağımsız olarak başa çıkmasını sağlıyor.
  • Yüksek güvenlik seviyesi: Botlar API anahtarlarını kullanarak emir verir ve veri ister. Varsayılan olarak para çekme seçeneği kapalıdır ve TradeSanta paralarınızı çekemez. Dahası, bu hizmet güvenliği artırmak için 2 aşamalı bir doğrulama işlemi sunuyor.
  • Referans programı: TradeSanta ilgi çekmeye önem veriyor ve kullanıcılarına referans programı sunuyor. Her kullanıcı buna katılabilyor. Arkadaşlarıyla sadece bir link paylaşarak onların yaptıkları her satın alma işleminden %20 komisyon kazanabiliyorlar.

Buna ek olarak, TradeSanta 3 farklı paket sunuyor: Tercihlerinize, işlem stratejinize ve mevduatınıza bağlı olarak kendinize en uygun paketi seçebiliyorsunuz. Tüm yeni müşteriler için 14 günlük deneme süreli temel paket de mevcut. Üye olun, kişiselleştirin, 49’a kadar bot açın ve bot işlemlerinin avantajlarından yararlanın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl