BtcTurk yeniden Türkiye Milli Futbol Takımları ana sponsoru oldu

Bu sene 10. yılını kutlayan ve yeni nesil self servis finansal hizmetler markalar topluluğuna dönüşen BtcTurk, dört yıl süreyle yeniden Türkiye Milli Futbol Takımları ana sponsorluğunu üstlendi. Türkiye Futbol Federasyonu ile gerçekleştirilen sponsorluk anlaşması imza törenine TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ve Erkek A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz da katıldı.

BtcTurk, Türkiye Milli Futbol Takımları ana sponsorluğunu 4 yıl daha sürdürecek anlaşmaya imza attı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun İstanbul Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerinde Merve Toy moderatörlüğünde gerçekleştirilen imza törenine, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Erkek A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Kadın A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, eMilli Takımlar Teknik Direktörü Tolga Atalay ve milli takım oyuncuları katıldı.

TFF Başkanı Büyükekşi: “İş birliğini 4 yıl daha uzatmanın mutluluğunu yaşıyoruz”


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi sponsorluk lansmanında yaptığı konuşmasına Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı kutlayarak başlayarak, “Dün akşam bize inanılmaz bir mutluluk yaşatan A Milli Kadın Voleybol Takımımızı en içten şekilde tebrik etmek istiyorum. Filenin Sultanları Avrupa Şampiyonu oldu. Bizlere büyük bir gurur yaşattılar. Tek tek herkesi kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Bugün 2020 yılından bu yana Milli Futbol Takımları ve eMilli Takımımızın ana sponsoru olan BtcTurk ile yol arkadaşlığımızı 4 yıl daha uzattığımızı duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Büyük işler, önemli atılımlar; ancak birlikte çalışma ile elde edilebilir.’ Bizim de Futbol Federasyonu olarak büyük hedeflerimiz var. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana futbolumuzu daha ileriye taşımak için birçok önemli çalışma yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bu çalışmaların hedeflediğimiz sonuçları vermesi noktasında en önemli destekçilerimiz arasında sponsorlarımız yer alıyor. İlk göreve geldiğimizden bu yana sponsorluk gelirlerimizde kayda değer bir artış sağladık. Bu süreçte önemli anlaşmalar yaptık. Yerli ve global markaların desteği ile gücümüze güç kattık. 11 yeni sponsorumuzla sözleşmelerimizi yenilerken, yeni sponsorluk anlaşmaları imzaladık” dedi.

İlginizi Çekebilir! | Pi Network için heyecanlandıran gelişme: Beklenen geliyor mu?

“BtcTurk ile yenilediğimiz sponsorluk anlaşmasının futbolumuza büyük güç ve sinerji katacağına inanıyorum”

BtcTurk’ün, yeniledikleri anlaşma ile Türk futboluna desteğini büyüterek sürdürmeye devam edeceğinin altını çizen Büyükekşi sözlerini şöyle sürdürdü: “Birçok kez Federasyon olarak sponsorlarımızı sadece bir iş ortağı olarak değil, yol arkadaşı olarak gördüğümüzü dile getirmiştim. Bize göre bu yol arkadaşlığında iki tarafın da kazanması gerekiyor. Biz sponsorlarımızın desteğiyle hem maddi hem de manevi olarak gücümüze güç katarken, elde ettiğimiz başarılarla sponsorlarımızı gururlandırmak ve markalarına değer katmak istiyoruz. BtcTurk de Türk futbolunu hak ettiği yere taşıma çabamızda bizim en önemli yol arkadaşlarımızdan biri konumunda… BtcTurk ilk sponsorluk dönemimizde futbolumuz için birçok önemli projeye imza attı. Şanlı Cumhuriyetimizin ve köklü Federasyonumuzun 100. yılında, ‘Hep dahası var’ diyerek bu sene 10. yılını kutlayan BtcTurk ile yaptığımız iş birliğinin çok değerli olduğunu düşünüyorum. Futbolumuzda daha fazlasını istiyoruz. Daha büyük ve kalıcı başarılar hedefliyoruz. Biz de Futbol Federasyonu olarak futbolumuzda daha fazlasını istiyoruz, daha büyük ve kalıcı başarılar hedefliyoruz. Bu anlamda BtcTurk ile yaptığımız sponsorluk anlaşmasının futbolumuza büyük güç ve sinerji katacağına inanıyorum. Bu vesileyle Türkiye’nin global piyasadaki güçlü bir markası olan BtcTurk’ün 10. yılını kutlarken, nice başarılı 10 yıllar diliyorum.”

“Erkek A Milli Takımımızın Ermenistan’ı yenerek Euro 2024 hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğine yürekten inanıyorum”

BtcTurk’ün de ana sponsoru olduğu Erkek ve Kadın A Milli Takımlarının önümüzdeki günlerde çok önemli sınavlara çıkacaklarını hatırlatan TFF Başkanı, “Erkek A Milli Takımımız 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 8 Eylül’de Eskişehir’de Ermenistan ile karşılaşacak. Grubunda lider durumdaki Ay Yıldızlı takımımızın ilk maçta mağlup ettiği rakibini Eskişehir’de mağlup etmeyi başararak Euro 2024 hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğine yürekten inanıyorum. Millilerimiz daha sonra grubunda deplasmanda Hırvatistan, Adana’da Letonya ve yine deplasmanda Galler ile oynayacağı maçlarla eleme grubunu tamamlayacak. İnşallah hocamızın gayretleri ve futbolcularımızın güzel oyunuyla emeklerimizin karşılığını alıp grubumuzu lider olarak tamamlayacağız” diye konuştu.

“Süper Lig’de yer alan kulüplerimizin kadın futboluna büyük önem vermesi gerekiyor”

Kadın A Milli Takımının da Eylül ayında Uluslar B Ligi’ne yükselmek için mücadele edeceği C Ligi’nde ilk maçına çıkacağını hatırlatan Mehmet Büyükekşi, “Millilerimiz 22 Eylül’de deplasmanda Gürcistan ile 26 Eylül’de ise Elazığ’da Litvanya ile oynayacak. Kadın Milli Takımımız FIFA tarafından Aralık ayında açıklanan dünya sıralamasında Ekim ayından itibaren en fazla puan toplayan takım oldu. Ve 3 basamak birden yükseldi. Kadın A Milli Takımımızın Uluslar Ligi’ne de Gürcistan maçıyla iyi bir başlangıç yaparak B Ligi’ne yükselme hedefine ulaşacağına inanıyor ve bu yolda teknik heyetimiz ve futbolcularımıza başarılar diliyorum. Geçtiğimiz ay Yeni Zelanda ve Avustralya’nın ev sahipliği yaptığı Kadınlar Dünya Kupası’nı izledik. Müthiş bir şölen yaşandı. Her bir maçı binlerce futbolsever takip ederken taraftar rekorları kırıldı. Turnuvayı yaklaşık 1.8 milyon biletli seyirci izledi. Ben de final maçını yerinde izledim. 80 bin kişinin stadı doldurduğu ortamda İngiltere ve İspanya final oynadı. Biz de Federasyon olarak kadın futbolunu çok önemsiyor ve gelişimi için birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. İnşallah yaptığımız çalışmalar önümüzdeki yıllarda meyvelerini verecek ve dünya sıralamasında daha iyi noktaya geleceğimize inanıyorum. Ancak başta Süper Lig’de yer alan kulüplerimizin kadın futboluna büyük önem vermesi gerekiyor. Süper Lig’de yer alan kulüplerimizden şu anda 5-6 tanesinin kadın futbol takımı varken diğerlerinin maalesef kadın futbol takımı yok. Onların da bu konuda mutlaka çalışma içerisinde olup kadın futboluna destek vermesi gerekiyor. Aynı şekilde özellikle taraftarlarımızın kadın futboluna destek için tribünleri doldurmaya davet ediyorum. Kadın A Milli Takımımızın 26 Eylül’de Elazığ’da oynayacağı Litvanya maçında tüm Elazığlı hemşerilerimizi, futbolseverleri maçı tribünden izlemeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Kısa zamanda önemli başarılar elde eden eMilli Takımımız yakın zamanda daha büyük başarılara imza atacaktır”

Kısa geçmişine rağmen büyük başarılara imza atan olan eMilli Takımının da dünyanın en önemli takımları arasında yer alma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Büyükekşi, “Son olarak FIFAe Nations Cup 2023’te ülkemizi temsil eden eMilli Takımımız çok iyi maçlar çıkardığı turnuvaya son 16 turunda şanssız bir şekilde veda etmek zorunda kaldı. Ama biz eMilli Takımızın yakın zamanda daha büyük başarılara imza atarak ülkemizi gururlandıracaklarına inanıyoruz. Bu doğrultuda BtcTurk ile yenilediğimiz sponsorluk anlaşmasının hem Kadın ve Erkek Milli Takımlarımız hem de eMilli Takımımız için hayırlı olmasını diliyor, bu anlaşmanın büyük başarılara vesile olmasını temenni ediyorum. Sizlerin huzurunda BtcTurk CEO’su Sayın Özgür Güneri ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Buradan Kadın ve Erkek A Milli Takımlarımızın teknik heyet ve futbolcularına önümüzdeki başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“BtcTurk, Türk sporunun en büyük paydaşları arasında”

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ise, “Başarı yolculuklarında milli takımlarımızın gücüne güç katmak ve adında Türk ibaresi bulunan bir şirket olarak sporcularımızın büyük hedeflere ulaşmasında destek vermek istiyoruz. Sporun gücü, gençlik enerjisi ve kitleleri buluşturan sinerjisi, BtcTurk’ün DNA’larındaki atılım cesareti ve yenilik anlayışıyla güçlü bir uyum sağlıyor. Milli Takımlarımıza ilk kez üç yıl önce pandemi döneminin zorlu koşullarında destek vermeye başladık. O dönemden bu yana spora olan katkımızı katlayarak geliştirdik. Kadın ve Erkek Milli Futbol takımlarımızdan sonra eMilli Takımımıza, Voleybol Milli Takımlarımıza sörf okullarına ve kış sporlarına sponsor olduk, uluslararası turnuvalara katılan pek çok sporcuyla iş birlikleri gerçekleştirdik. BtcTurk, bugün spor sponsorluklarıyla Türk sporunun en önde gelen paydaşları arasında yer alıyor. İki yıl önce attığımız adımla, dünyada bir milli takıma sponsorluk yapan ilk Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu şeklinde konumlanmıştık. Bu yıl 10. kuruluş yılımızı kutluyoruz. 10. yılımızda artık sadece bir Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu değil, Borsa İstanbul’da hisse senedi alım satımına imkân sağlayan, sermaye piyasalarına uzanan, teknoloji geliştiren yeni nesil self servis bir finansal hizmetler grubu olarak karşınızdayız. Yeni yapımız ve büyüyen hizmet yelpazemizle Türk sporu ve futboluna katkılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu çerçevede hem Kadın ve Erkek Milli Futbol Takımlarımızın ve aynı zamanda bizi uluslararası espor turnuvalarında temsil eden eMilli Takımımıza yeniden sponsor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Güneri, TFF ile iş birliğin güncellenmesinde emeği geçen başta TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl