Bu kez finans yöneticisi konuştu: MicroStrategy Bitcoin almaya devam edecek

Bitcoin alımına agresif bir şekilde devam eden MicroStrategy şirketinden düşüşle ilgili açıklama geldi. Bu kez konuşan şirketin kurucusu ve CEO'su olan Michael Saylor değildi. 124 binden fazla Bitcoin'i olan şirketin CFO'su Phong Le, "MicroStrategy'nin politikası, 'Al ve elinde tut' şeklinde ve bunu değiştirmeye niyetimiz yok" dedi.

microstrategy

2020’nin Ağustos ayından bu yana şirket bilançosuna Bitcoin ekleyen yazılım şirketi MicroStrategy’nin finans yöneticisi olan Phong Le, Amerikan medyasından Wall Street Journal’a konuştu. Son yaşanan düşüşlere rağmen Bitcoin alım politikalarına devam edeceklerini belirten Le, “Bizim stratejimiz ‘Al ve tut’ şeklinde ve bunu değiştirmek gibi bir niyetimiz yok. Para akışımızın arttığı ve fon toplama şansı elde ettiğimiz dönemlerde de buralardan elde ettiğimiz gelirlerle Bitcoin almaya devam edeceğiz.” dedi.

Ortalamaya yaklaşıyor

Bilindiği üzere MicroStrategy şirketi yaklaşık 1,5 yıldır düzenli olarak Bitcoin alımı yapıyor. Şirket CEO’su Michael Saylor şu andaki ekonomik güçlerini korumaları için uygulayacakları en iyi politikanın Bitcoin almak olduğunu sürekli olarak ifade ediyor. Elinde 125 bine yakın (124 bin 391) Bitcoin olan şirketin alım ortalaması ise 31 bin doların biraz aşağısında… Dolayısıyla son düşüşler biraz daha sertleşirse, şirket Bitcoin’de ilk kez zarar etme riskiyle karşı karşıya kalacak.

Kasım ayında 69 bin dolar seviyesine çıkan Bitcoin, ATH yaptığı 10 Kasım tarihinden bu yana yüzde 50’den fazla değer kaybetti. Bu düşüşler genel kripto para piyasasını da olumsuz etkiledi. Piyasadan çıkışlar, 1.3 trilyon doları buldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Büyük şirketlerin Bitcoin alım ortalamaları

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’i bir dijital emlak olarak gördüğünü katıldığı her programda ısrarla dile getiriyor ve ülkelerin de içinde bulundukları ekonomik krizden çıkmaları için Bitcoin almalarının gerektiğini belirtiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl