Buterin’e SHIB fonundan 100 milyon dolar! Ne yapacağını açıkladı

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, Mayıs ayında Hint kripto yardım fonuna bağışladığı trilyonlarca SHIB'lik fondan satılarak USDC'ye çevrilen 100 milyonluk kısmın kendisine geri gönderildiğini açıkladı. Buterin, bu miktarla ne yapacağını da detaylandırdı.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Mayıs ayında 50 trilyon SHIB bağışladığı Hint Covid-19 yardım fonu CryptoRelief’in, fondan 100 milyon dolarlık USDC’yi geri gönderdiğini açıkladı.

Buterin, bu fonu bilim danışmanlarından yardım alarak dünya çapında çeşitli Kovid bilimi ve yardım projelerine dağıtmayı planladığını bildirdi.

Ethereum‘un kurucusu, fonları dağıtmak için Balvi adında yeni bir organizasyon kurduğunu söyledi ve fonların nerelere gönderildiğinin herkesçe takip edilebilmesi için cüzdan adresini de paylaştı.

Buterin, destek verilecek projelerin ise aşı konusunda araştırma-geliştirme yapan, hava filtreleme ve ventilasyona yönelik yenilikçi yaklaşımlar geliştiren, test ve daha fazla alanda çalışan projeler olacağını belirtti.

Mayıs ayında CryptoRelief’e 50 trilyon SHIB bağışlamıştı

Buterin, geçtiğimiz Mayıs ayında Shiba Inu (SHIB) projesinin arkasındaki ekip tarafından, kendisinden habersiz bir şekilde cüzdanına gönderilen SHIB’lerden 50 trilyonunu Hindistan’ın pandemiyle mücadele eden kripto fonu CryptoRelief’e bağışlamıştı. Aktarılan miktarın değeri, o sırada 1 milyar doların üzerindeydi.

Buterin, kalan trilyonlarca SHIB’i ise hiçbir şekilde kullanmadan yakmıştı.

CryptoRelief’te hala 300 milyon USDC var

CryotoRelief’in kurucusu olan, aynı zamanda Polygon projesinin de kurucu ortağı Sandeep Nailwal, ellerinde 302 milyon USDC bulunduğunu, bunu Hindistan’da ihtiyaç duyulan alanlarda dağıtmaya devam edeceklerini ifade etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl