Shiba Inu (SHIB) ile 1 milyar dolarlık yardımının akıbeti ne oldu?

Ethereum cüzdanına sürekli olarak bazı token’ların gönderildiği Vitalik Buterin, bu token’lardan 1 milyar dolarlık Shiba Inu‘yu Mayıs ayında Hindistan koronavirüs yardım fonuna bağışlamıştı. Ülkeden gelen haberler ise bu fonun sadece 20 milyon dolarlık kısmının ödendiği yönünde.

Konuyla ilgili konuşan yardım fonunun kurucusu ve girişimci Sandeep Nailwal ise şu ana kadar ödenen fonun fazla olmadığını bildiğini ancak ülkede likit olmayan bir varlıktan nakit paraya geçmenin regülasyon ve kanunlar sebebiyle kolay olmadığını belirtti. Nailwal ayrıca paraların doğru yere gittiğinden emin olunması için de belirli bir zaman geçmesi gerektiğini söyledi.

Fenomen coin’lerden biri olan Shiba’nın dolaşımdaki arzının yüzde 5’ine denk gelen 50 trilyon SHIB’in bağışlanmasıyla birlikte, coin fiyatında yüzde 50’lik bir düşüş yaşanmıştı.

Yüzde 80’lik kısım rupiye dönüştürüldü

Nailwal, verdiği bir röportajda token’ların fiyatının zamanla 400 milyon dolar değere sahip olacağını düşündüğünü söylemişti. Nailwal ayrıca “Hindistan’ın Dış Katkı Düzenleme Kanunu”na uymak için, fonun token’ları kademeli olarak dolara ve ardından rupiye çevirdiğini, şu ana kadar da yaklaşık yüzde 80’lik kısmın yerel paraya dönüştürüldüğünü belirtti. Şu ana kadar 20 milyon dolar dağıttıklarını, 20 milyon dolarlık kısmın da yolda olduğunu belirten fonun kurucusu, paranın yavaşça, doğru ve tabana yayılacak şekilde dağıtılmasını istediğini belirtti ve bir kontrolleri sıklaştırmak için de bir denetim firmasıyla anlaşacağının bilgisini verdi.

Gıda yardımı ve küçük yoğun bakım üniteleri kuruluyor

Bilindiği üzre Hindistan koronavirüs salgının en yoğun yaşandığı ve aynı zamanda son virüs delta varyantının da ortaya çıktığı ülke… Yardım fonu, ülke çapında gıda yardımı yapan kuruluşlara yardım ettiği gibi, aynı zamanda şehir merkezlerinden uzak bölgelerde de küçük yoğun bakım üniteleri kuruyor. Nailwal virüsün yayılmasıyla ilgili olarak da, “Üçüncü dalgaya hazırlanıyoruz” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl