Dünyanın üçüncü en çok ziyaret edilen kripto para borsası olan Bybit, son aracı olan ToolsGPT’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu. Basın açıklamasına göre bu yenilikçi platform, ChatGPT’nin ileri düzey makine öğrenme teknolojisini Bybit’in piyasa verileriyle birleştiriyor. Böylece trader’ların bilinçli ve kârlı kararlar almasını tamamen yeni bir boyuta taşıyor.

ToolsGPT nedir?

ToolsGPT, yapay zekanın gücünü Bybit’in kendi piyasa verilerine çevirerek teknik analizler, geriye dönük fiyat verileri ve başka önemli metrikler sağlıyor. ChatGPT’nin yeteneklerini Bybit ile entegre eden araç, yatırımcıların sorularına benzersiz ve eyleme geçirilebilir yanıtlar sunuyor.

ToolsGPT, kullanıcılar tarafından çeşitli senaryolar için önemli iç görüler ve tahminler elde etmek için kullanılabiliyor. ToolsGPT, ister bir önceki haftanın verilerini kullanarak önümüzdeki haftalar için BTC fiyatlarındaki eğilimleri incelemeyi, ister 2023’ün geri kalanı adına BTC fiyat eğilimlerini tahmin etmek için RSI ve MACD gibi teknik göstergeleri düşünmeyi, ister de son 24 saatin verilerine dayanarak önümüzdeki 24 saat için BTC ile ETH fiyatlarını tahmin etmeyi sağlayabiliyor. Yani, doğru ve eyleme geçirilebilir bilgiler sağlamak için donatıldığı belirtiliyor.

Hem acemi hem de deneyimli trader’lara hitap ediyor

ToolsGPT’nin hem acemi hem de deneyimli trader’lara hitap etmek üzere tasarlandığı kaydedildi.

Bybit’in CEO’su Ben Zhou konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Her zaman öncü teknolojileri keşfediyor ve ürün yeniliğine odaklanıyoruz, böylece kullanıcılarımıza uygun ticaret çözümleri sunabiliyoruz” dedi.

ChatGPT’yi Bybit Tools’a entegre ederek, kullanıcılara kararlarını verirken daha kapsamlı bilgiler sunabildiklerinin altını çizen Zhou, “ToolsGPT, trader’ları gelişmiş araçlar ve içgörülerle güçlendirme taahhüdümüzün bir kanıtıdır.” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl